Przejdź do głównej zawartości

Mateusz w prywatnej szkole angielskiej - Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Nie tak dawno pisałam o bardzo ciekawej książce, w której autorka opisywała jak wygląda brytyjski system edukacji. Dzisiaj druga część, tym razem opisująca jak wygląda prywatne nauczanie w Wielkiej Brytanii. Książka Mateusz w prywatnej szkole angielskiej autorstwa Aleksandry Englander - Botton wydana została przez Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res. 

Rodzice Mateusza i Julii po pełnym nieprzyjemnych niespodziane w szkole, chcąc zapewnić dzieciom lepsze warunki, postanawiają przenieść ich do szkoły prywatnej. Mama, która jest pomysłodawczynią tego pomysłu, wiąże ogromne nadzieje z tą zmianą. 
Bardzo szybko cała rodzina przekonuje się, że szkoła prywatna bardzo różni się od ich poprzedniej placówki. Po pierwsze obowiązuje 6 - dniowy tydzień nauki (dzieci chodzą do szkoły od poniedziałku do soboty), po drugie spędzają w niej znacznie więcej czasu, gdyż zajęcia kończą się po godzinie 18, po trzecie poświęcają znacznie więcej czasu na zajęcia sportowe, i po czwarte uczą się grać na instrumentach i grają w orkiestrze. I choć ogrom zajęć i czas spędzany przez dzieci w szkole mamie odpowiada, to nadal ma wiele zastrzeżeń. Martwi się, że Mateusz cały rok musi chodzić w krótkich spodenkach, po dworze zimą biega bez kurtki czy choćby wychodzeniem z basenu z mokrą głową na wietrzną pogodę.  Czy to wszystkie różnice i zmartwienia mamy uczniów prywatnej szkoły? Oczywiście, że nie jednak nie zamierzam wymieniać ich tu wszystkich, a jedynie zachęcić Was abyście sięgnęli po tę lekturę.    Książka podobnie jak pierwsza część została bardzo ładnie zilustrowana a poszczególne rysunki zostały opatrzone napisami zarówno w języku polskimi jak i angielskim. Lektura bardzo nam bliska, ukazująca jak bardzo różnią się systemy edukacji w naszym kraju od tego brytyjskiego. Książkę polecamy wszystkim, którzy lubią ciekawe historie i chcą przy dobrej lekturze zgłębić swoją wiedzę.  


Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Pierwsza część została opisana TUTAJ


Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Komentarze

  1. Książka idealna dla nas. Choć my nie emigrujemy do UK, ale jednak temat zmian jest nam nie obcy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie