Przejdź do głównej zawartości

Mateusz w prywatnej szkole angielskiej - Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Nie tak dawno pisałam o bardzo ciekawej książce, w której autorka opisywała jak wygląda brytyjski system edukacji. Dzisiaj druga część, tym razem opisująca jak wygląda prywatne nauczanie w Wielkiej Brytanii. Książka Mateusz w prywatnej szkole angielskiej autorstwa Aleksandry Englander - Botton wydana została przez Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res. 

Rodzice Mateusza i Julii po pełnym nieprzyjemnych niespodziane w szkole, chcąc zapewnić dzieciom lepsze warunki, postanawiają przenieść ich do szkoły prywatnej. Mama, która jest pomysłodawczynią tego pomysłu, wiąże ogromne nadzieje z tą zmianą. 
Bardzo szybko cała rodzina przekonuje się, że szkoła prywatna bardzo różni się od ich poprzedniej placówki. Po pierwsze obowiązuje 6 - dniowy tydzień nauki (dzieci chodzą do szkoły od poniedziałku do soboty), po drugie spędzają w niej znacznie więcej czasu, gdyż zajęcia kończą się po godzinie 18, po trzecie poświęcają znacznie więcej czasu na zajęcia sportowe, i po czwarte uczą się grać na instrumentach i grają w orkiestrze. I choć ogrom zajęć i czas spędzany przez dzieci w szkole mamie odpowiada, to nadal ma wiele zastrzeżeń. Martwi się, że Mateusz cały rok musi chodzić w krótkich spodenkach, po dworze zimą biega bez kurtki czy choćby wychodzeniem z basenu z mokrą głową na wietrzną pogodę.  Czy to wszystkie różnice i zmartwienia mamy uczniów prywatnej szkoły? Oczywiście, że nie jednak nie zamierzam wymieniać ich tu wszystkich, a jedynie zachęcić Was abyście sięgnęli po tę lekturę.    Książka podobnie jak pierwsza część została bardzo ładnie zilustrowana a poszczególne rysunki zostały opatrzone napisami zarówno w języku polskimi jak i angielskim. Lektura bardzo nam bliska, ukazująca jak bardzo różnią się systemy edukacji w naszym kraju od tego brytyjskiego. Książkę polecamy wszystkim, którzy lubią ciekawe historie i chcą przy dobrej lekturze zgłębić swoją wiedzę.  


Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Pierwsza część została opisana TUTAJ


Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res

Komentarze

  1. Książka idealna dla nas. Choć my nie emigrujemy do UK, ale jednak temat zmian jest nam nie obcy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)