Przejdź do głównej zawartości

Franek Einstein i Pas Ewolucyjny - Wydawnictwo Wilga

Kolejna, czwarta już część przygód małego naukowca Franka Einsteina, podobnie jak poprzednie, bardzo nam się spodobała. Szczerze mówiąc, to im dłużej go czytaliśmy, tym bardziej nas zachwycał. Tym razem nasz bohater wraz ze swymi wiernymi druhami: Watsonem, Klinkiem, Klankiem oraz dziadkiem Alem, podejmą próbę rozwikłania bardzo zagadkowego zjawiska, które powoduje zachwianie równowagi w przyrodzie. Książkę Franek Einstein i Pas Ewolucyjny wydało Wydawnictwo Wilga. Z inicjatywy dziadka Ala, Franek wraz z grupą przyjaciół wybrali się pod namioty aby odpocząć, cieszyć się własnym towarzystwem oraz spędzić miło czas na łonie natury. Nie wiedzieli jednak, że dla dziadka Ala ten wyjazd to tajna misja. Okazało się, że w lesie nieopodal polany, na której rozbili swoje namioty, z nieznanych przyczyn zwierzęta opuszczają las. Ta dość zagadkowa i tajemnicza sprawa, doprowadza Franka do skonstruowania Pasa Ewolucyjnego, który pozwala ewoluować w inne formy życia. Jednak czy taki wynalazek może być bezpieczny? A co jeżeli trafi w niepowołane ręce, i ktoś będzie chciał go wykorzystać do niecnych czynów? Jak możecie się zapewne domyśleć, najnowszy wynalazek Franka stanie się obiektem, którym zainteresuje się sam Tobiasz Edison, a z tego mogą wyniknąć już tylko same kłopoty!   Kolejna świetna książka, która podobnie jak poprzednie części została napisana przez Jona Scieszka a zilustrowana przez Briana Biggsa. Wartka akcja, ciekawe dialogi oraz ogrom diagramów i wykresów wyjaśniających dane zagadnienie. Świetna seria, która nie jedno dziecko zainspiruje do odkrywania otaczającego nas świata. Ignaś jako fan zarówno samego Franka jak i jego przyjaciół ubolewa tylko nad jednym faktem...brakiem kolejnych części serii. Mamy jednak nadzieję, że owe wkrótce się pojawią. Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Wilga

Komentarze

  1. Nie znam tej serii, a wygląda bardzo zachecająco

    OdpowiedzUsuń
  2. W kolorach zieleni.
    Ah, by tak stać się Frankiem 😉, marzenie nie jednego chłopca.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)