Przejdź do głównej zawartości

Łabędź na biegunach - Plastyka dla dzieci - Wydawnictwo Arkady

U nas powstała kolejna praca plastyczna inspirowana książką Plastyka dla dzieci, wydaną przez Wydawnictwo Arkady.  Nie tak dawno prezentowaliśmy motylka, a dzisiaj kolej przyszła na łabędzia.Zanim jednak przejdziemy do prezentacji łabędzia, chciałam napisać kilka słów o genialnej książce Plastyka dla dzieci. Seria składa się z dwóch części o tym samym tytule (o jednej pisałam tutaj), dzisiaj druga z nich. Publikacja, na którą składa się ponad 360 podzielona została na dwie części. Każda z mich zawiera sześć podrozdziałów, wyodrębnionych na podstawie materiałów z jakich prace są tworzone. I tak w pierwszej części znajdziemy inspiracje na prace plastyczne wykonane z:

- tworzywa sztucznego,
- tektury,
- plasteliny, 
- tkaniny,
- roślin i nasion
- oraz papieru.

W drugiej części natomiast znajdują się pomysły jak wykorzystać:

- drewno i korek,
- glinę,
- kamienie i inne przedmioty,
- materiał z odzysku,
- metale,
- papier mache.


Forma książki jest bardzo przejrzysta, a prace bardzo dokładnie i zrozumiale opisane, krok po kroku. Dodatkowym plusem są zdjęcia z etapów pracy oraz wyszczególnione materiały niezbędne do wykonania danej inspiracji. Ogrom niebanalnych pomysłów oraz wykorzystane różnych materiałów stanowią nie wątpliwie ogromną zaletę książki. Sprawdzi się idealnie zarówno w domu, przedszkolu jak i szkole a pobudzające wyobraźnię zadania sprawią dzieciom ogromną radość. 


Poniżej prezentujemy dosłownie namiastkę tego co czeka na Was w książce :-)  


A teraz czas na prezentację naszego łabędzia :-) Do jego wykonanie potrzebowaliśmy:

- 2 tablic korkowych o grubości 3 mm,
- farb,
- szablonów łabędzia (mojego autorstwa),
- drewnianych wykałaczek,
- nożyczek,
- okrągłego przedmiotu do odrysowania,
- ołówka,
- i pędzelka.


Na początek Ignacy odrysował koło oraz szablony łabędzia na korku. Następnie ja je wycięłam (cięcie korka nie jest lekkie i pomoc osoby dorosłej może okazać się tu konieczna).

Nasze szablony po wycięciu :-) 


Następnie przecięłam koło na pół i wszystko było już gotowe do malowania. 


Ignacy zabrał się do pomalowania obydwu półkul, oraz ogona na biało, na ostatniej części namalował pomarańczowy dziób oraz oczka a resztę ponownie pomalował na biało. 

Tak przygotowane elementy pozostawiliśmy do całkowitego wyschnięcia. 


Gdy wszystko było już suche, pozostało odpowiednio złożyć elementy i połączyć wykałaczkami :-) 


Ignacy podczas składanie elementów :-)
Jeszcze tylko połączenie łabędzia w całość i gotowe (po przebiciu wykałaczek obcięłam nożyczkami części wystające tuż przy samym korku).   


I nasz łabędź na biegunach już gotowy :-) 


Ignasiowi bardzo się spodobał :-) już trafił na półeczkę w jego pokoju :-)


Łabędź sam stoi, a gdy się go delikatnie popcha w bok, wtedy ślicznie się buja :-) 


Jak już wspomniałam pomysł na wykonanie pracy zaczerpnęliśmy z książki Plastyka dla dzieci, jednak oryginalnym ptakiem jaki jest prezentowany w książce jest kaczka, i taki też był nasz pierwotny zamiar, żeby wykonać kaczkę. Jednak wpadliśmy na pomysł, że skoro w projekcie Zwierzaki cudaki 3, mamy do wykonania łabędzia (a tego co mieliśmy zamiar zrobić już powstał :-)) to zamiast kaczki zrobimy ta technika łabędzia :-) I jak myślicie, dobry to był pomysł? :-) 

Na koniec jeszcze nasza inspiracja w oryginale :-)Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki cudaki 3


Opisaną książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Arkady

Kolorowy Świat Bambino


Komentarze

 1. Świetny labadek.
  Filip byłby zachwycony tymi książkami. 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Ileż Wy macie książek z kreatywnymi pomysłami ;-)
  A łabędź poprostu cudny :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj napracowaliście sie. Brawo Wy

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowita baza pomysłów. Znamy, stąd wiemy :) Łabędź świetny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie