Przejdź do głównej zawartości

Wielkanocny kurczaczek

Do baranka dołączyła właśnie kurczaczek oczywiście również wielkanocny jak i z wełny :-) Powoli Ignacy tworzy świąteczną ekipę :-)   Do wykonania kurczaczka Ignacy potrzebował:

- żółtą wełnę,
- czerwonego drucika,
- kawałeczek pomarańczowej pianki,
- dwa ruchome oczka,
- tekturę na nakręcana wełny,
- klej na gorąco raz nożyczki.


Korzystając z okazji pokażemy Wam nasz sposób na zrobienie pomponów z wełny. Na początek wycinam z tektury prostokąt (zdjęcie poniżej) i wycinam ok centymetra niewielki otwór. Następnie przywiązuję wełnę na długości. Z tak przygotowaną tekturą można rozpocząć domowa produkcję pomponów :-)  


Kolejny krok to nawijanie wełny...


...i nawijanie....


Gdy mamy już odpowiednią ilość wełny nawiniętą na tekturę...


...rozwiązujemy wcześniej zawiązaną wełnę...


...i delikatnie zsuwamy wełnę z tekturki.


Następnie przy pomocy sznureczków, które powstały po odwiązaniu wełny mocno całość ściskamy i związujemy na supeł.


Kolejnym krokiem jest rozcięcie naszego przyszłego pompona. Należy to zrobić na środku, uważając aby nie obciąć długich sznureczków.


Tak się prezentuje nasz pompon po rozcięciu. Teraz należy go "przystrzyc" czyli poobcinać frędzelki i tu już zależy jakiej wielkości chcecie uzyskać pomponik.


Nasz po wyjściu od fryzjera prezentował się tak :-)


Następnie Ignacy powtórzył wszystkie czynności robiąc drugiego pomponika :-)W efekcie uzyskaliśmy dwa pomponiki różnych rozmiarów.


Następnie związałam je mocno do siebie przy pomocy wystających nitek i obcięłam je.


Teraz Ignacy uformował z drucika dwie nóżki kurczaczka...


i przykleiliśmy je klejem na gorąco.


Na koniec jeszcze oczka i dzióbek...

 
... i kurczaczek był gotowy!!!I jak Wam się podoba? 


Kurczaczek dołączył już do baranka i teraz razem czekają na kolejnego przyjaciela :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie