Przejdź do głównej zawartości

Ptaszki w gnieździe

Kolejna Ignacego wiosenna praca plastyczna jaka powstała, to gniazdo z ptaszkami :-)  Na początek Ignacy pomalował papierowy talerzyk na brązowo, po czym czekając aż farba wyschnie poszedł bawić się na ogród :-)
Po powrocie mógł przystąpić do dalszych działań. Na początek pociął na paski papier......i przykleił je na talerzu tworząc gniazdo ptaszków.
Następnie do plastikowych jajek przykleił klejem na gorąco ruchome oczka, dzióbki i skrzydełka z piórek i ptaszki były gotowe zasiąść w gnieździe :-)
A tak się prezentuje całość :-)
Komentarze

 1. Jakie śliczne! Pokazałam Antosiowili,zareagował z entuzjazmem bo on uwielbia ptaszki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rajskie ptaszki ,bardzo podoba mi się Wasze innowacyjne podejście do tematu ptaków .

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne. Zadbaliście o wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne gniazdo :)
  Bardzo ładna praca. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.