Przejdź do głównej zawartości

Przygody Wilka - Wydawnictwo Adamada

Wydawnictwo Adamada ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię książeczek o przygodach Wilka. Znana na całym świecie i ceniona seria stała się bestsellerem w ponad 20 krajach. Francuzi na tyle upodobali sobie przygody nieco niesfornego Wilka, iż postanowili dodać je do kanonu lektur szkolnych. Publikacje wyróżniają się bardzo zabawnymi opowieściami, które to główny bohater przeżywa wraz z przyjaciółmi oraz piękną grafiką. Obecnie kolekcja w wersji polskojęzycznej liczy już sześć pozycji a my z radością dzisiaj przedstawimy Wam dwie z nich. 

Zbliżają się Wilka urodziny a on marzy o tym aby urządzić wielki bal. Niestety jego przyjaciele reagują bardzo sceptycznie na jego zaproszenie, na co sam zainteresowany reaguje bardzo emocjonalnie. W złości idzie do lasu gdzie znajduje tajemniczą butelkę. Ciekawość zwycięża i Wilk wyciąga z niej korek, wtem jego oczom ukazuje się dżin wyglądem zbliżony do ptaka. Tak jak to już bywa w bajkach z dżinami oświadczył Wilkowi, że spełni jego trzy życzenia. Wilk zły na cały świat a zwłaszcza na swoich przyjaciół bez większego namysłu wypowiada życzenie w wyniku którego ląduje się na Marsie. Szybko jednak zmienił zdanie i wypowiada drugie życzenie. Tym razem znalazł się na rajskiej wyspie w pięknym słońcu otoczony turkusowym morzem. Jednak czy samotne życie na wyspie to na prawdę spełnienie marzeń Wilka? Czy w porę zrozumie swoje błędy i mądrze wykorzysta ostatnie życzenie Dżina? O tym możecie się przekonać czytając O Wilku który obchodzi urodziny. O Wilku który podróżował po świecie to zarówno moja jak i Ignacego ulubiona część przygód sympatycznego Wilka. Powód jest bardzo prozaiczny, my uwielbiamy podróżować a Wilk zwiedził na prawdę kawał świata, odwiedzając m.in. miejsca, które nam się marzą :-) Ale zacznę od początku. Jest zima i Wilk nie ma za dużo zajęć, każdy kolejny dzień staje się co raz nudniejszy. Pewnego dnia postanawia więc wyruszyć w podróż dookoła świata. Zwiedził wiele pięknych miejsc, podziwiał widoki z Wieży Eiffla, był gościem u samej Królowej Wielkiej Brytanii, pływał gondolą po Wenecji. Jednak prawdziwa przygoda miała się dopiero rozpocząć. W Egipcie nasz obieżyświat ledwo uszedł z życiem uciekając przed krokodylem, na Madagaskarze przeżył cudem po spotkaniu z rekinem a z Nepalu będzie musiał uciekać przed zalotami panny Yeti. Okazało się, że podróżowanie może być bardzo niebezpieczne. Jednak czy Wilk zdoła wrócić do domu cały i zdrowy? No cóż przekonajcie się czytając O Wilku który podróżował po świecie.  


Przygody Wilka i jego przyjaciół bardzo spodobały się Ignacemu. Pełne humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji opowiadania bawią i śmieszą. Lektury nie są długie, przez co sprawdzają się idealnie do samodzielnego czytania dla dzieci, które rozpoczynają samodzielną przygodę z książką. Historie pobudzają wyobraźnię i skłaniają do rozmów o uczuciach i emocjach. Całość stanowi bardzo ciekawe uzupełnienie dziecięcej biblioteczki.      


Polecamy gorąco!!!

Książeczki znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwa adamada

Komentarze

  1. Ale piękne. Nie znałam ich 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. My również nie znaliśmy wilka, ale widzę, że warto poznać się z nim bliżej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Śmieszny ten Wilczek. Fajnie by było mieć go wśród książkowych znajomych :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.