Przejdź do głównej zawartości

Pan Mamutko i zwierzęta - Wydawnictwo Skrzat

Kolejna nowość w Ignacego biblioteczce, jest zarazem nowością Wydawnictwa Skrzat. Pan Mamutko i zwierzęta to opowieść o mieszkańcu Sianoka, który poza prowadzeniem własnej restauracji jest także miłośnikiem zwierząt, a co najważniejsze także jedynym w mieście  znawcą ich języka.  Sympatyczny, nieco krępy bohater jest osobą powszechnie lubianą i szanowaną.  
Publikacja podzielona została na 10 rozdziałów, z których każdy opowiada o jednej przygodzie, jaka spotkała pana Mamutko. Historie nie są ze sobą powiązane, nie znamy także ich chronologii więc z powodzeniem książka może być czytana w wybranej przez nas kolejności. Przygody naszego bohatera zaskakują, nie rzadko zadziwiają a co najważniejsze rozśmieszają w najmniej oczekiwanych momentach. Paweł Beręsewicz dołożył wielu starań tworząc tak humorystyczne opowiadania.  


Wracając do naszego bohatera, którego życie pełne jest niespodzianek. Odnieść można wrażenie, ze każdy zień to nowe wyzwanie, któremu dzielny Mamutko stawia czoła. I tak  jednego dnia znajduje pomysł na pozbycie się komarów, drugiego trenuje ślimaka, trzeciego uczy kultury osiedlowego pieska a jeszcze innego ratuje życie tonącemu kraulowi. Niesamowite sploty akcji, na które sam Mamutko nie ma często wpływa, rozbawiają czytelnika do łez. Oczywiście nie sposób opisać tu wszystkie wątki jakie znalazły się w poszczególnych opowiadaniach, ale możecie się o nich dowiedzieć czytając książkę. 


Poza dużą dawką humoru, książka zapewnia także ciekawe wrażenia estetyczne. Ewa Podleś stworzyła ilustracje do książki, które bardzo trafnie oddają zarówno treść jak i humor zawarty w lekturze. Jeżeli Wasze dzieci lubią historie, które zapewniają dużą dawkę śmiechu, są niebanalne i nieprzewidywalne do samego końca, to Pan Mamutko i zwierzęta z pewnością okaże się trafnym wyborem.  


U nas podczas lektury były salwy śmiechu, zaskoczenie, jak również zdziwienie i podziw dla wyjątkowych zdolności sympatycznego bohatera. Ignacy książki lubi ponad wszystko, a ta polecana przez nas dzisiaj, zaliczona została przez synka do bardzo ciekawych i przede wszystkim zabawnych lektur.  


Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł - Pan Mamutko i zwierzęta
Wydawnictwo - Skrzat
Autor - Paweł Beręsewicz 
Ilustracje - Ewa Podleś
Oprawa - miękka
Liczba stron - 96
Wiek - 6+ 

Wydawnictwo Skrzat

Komentarze

  1. Święta książka, jak widzę.
    Myślę, że Filip byłby ucieszony.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie