Przejdź do głównej zawartości

Czy krowy mogą schodzić po schodach? - Wydawnictwo Czarna Owca

Czy krowy mogą schodzić po schodach? Oto jest pytanie, chciałoby się rzec. Dzisiaj będzie słów kilka o książce Paula Heiney'a o tym jakże wymownym tytule. Jest to kolejna już pozycja w Ignacego domowej biblioteczce, której forma opiera się na zadaniu określonego pytania po czym następuje dłuższa wypowiedź wyjaśniająca dane zagadnienie. Książka przeznaczona jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych rządnych wiedzy. W Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca    



Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów, z czego każdy odpowiada na pytania z innych dziedzin nauki. I tak mamy pytania dotyczące wszechświata, zwierzą, ptaków, ludzkiego ciała, kulinariów, budownictwa jak również o królowej wszystkich nauk czyli matematyce. Przechodząc do samych pytań jakie znalazły się w publikacji to musimy otwarcie przyznać, że są mocno naukowe, zaskakujące a czasem wręcz intrygujące, podobnie jak i same odpowiedzi. Wachlarz tematów i ich rozpiętość jest tak duża, że nie sposób przytoczyć tu wszystkie pytania, które nas zaciekawiły najbardziej. Do faworytów na pewno należą: z czego zrobiony jest księżyc? kto wymyślił nazwy dla dinozaurów? dlaczego mrugamy? dlaczego siekana cebula doprowadza do łez? dlaczego się śmiejemy? czy też dlaczego piłki golfowe mają dołeczki?


Ilustracje w książce są dowcipne, nie ma ich dużo, jednak bardzo trafnie obrazują treści. Układ jest przejrzysty, każde pytanie zostało wyraźnie oddzielone a umieszczony na końcu indeks pozwala w bardzo łatwy i szybki sposób powrócić do interesującego nas tematu. Treści choć niejednokrotnie traktujące o bardzo zawiłych zagadnieniach i zjawiskach to jednak autorom udało się tak udzielić odpowiedzi, iż są one jasne, zrozumiałe ale i wyczerpujące dany temat.   


Książka nad którą pracowała grupka zapalonych naukowców dla nas okazała się inspiracją do wielu dyskusji na temat otaczającego nas świata. Przybliżyła nie tylko Ignacemu, ale również i mi wiele niesamowitych dotąd nieznanych faktów. Polecamy serdecznie wszystkim ciekawskim dzieciom jak również i dorosłym, dla których książka może okazać się bardzo pomocna i wybawić z opresji przy kolejnym pytaniu....mamo a dlaczego...?  


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Czarna Owca

Komentarze

  1. Wesoła krówka na okładce rozbawia i zachęca do przeczytania,czyli jak młody przeczyta książkę posiądzie wiedzę z wszechświata, zwierząt, ptaków, ludzkiego ciała, kulinariów, budownictwa? No to zainteresowałaś Nas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wesoła krówka na okładce rozbawia i zachęca do przeczytania,czyli jak młody przeczyta książkę posiądzie wiedzę z wszechświata, zwierząt, ptaków, ludzkiego ciała, kulinariów, budownictwa? No to zainteresowałaś Nas :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie się prezentuje ta książka.
    Bez wątpienia Synek byłby zainteresowany 😊

    OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawa propozycja, tym bardziej, gdy zacznie się okres pytań "Mamoooo, a dlaczego...?"To jeszcze przed nami, ale tytuł zapisuję już dziś :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Lotti Karotti czyli świetna gra rodzinna od Smarkacz.pl

U nas kolejna fantastyczna gra, którą chcemy Wam pokazać. Niedawno zagościła w naszym domu a już zdobyła nasze serca. Przeurocze króliczki oraz marchewka, która potrafi wpędzić w niezłe tarapaty graczy czyli Lotti Karotti we włanej postaci. Proste zasady i duże kolorowe elementy do znaki rozpoznawcze gry, które gwarantują dobrą zabawę. Nasza pochodzi ze sklepu Smarkacz.pl

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.