Przejdź do głównej zawartości

Układam świat! Atlas z puzzlami magnetycznymi - Wydawnictwo Adamada

O naszym geograficznym zamiłowaniu pisałam wielokrotnie. Półka w Ignacego pokoju ugina się pod ciężarem przeróżnych map, atlasów, globusów, gier i innych pomocy dydatktycznych związanych właśnie z tą dziedziną nauki. Przez ostatnie tygodnie większość wolnego czasu Ignaś spędził na układaniu najnowszej w jego zbiorze mapy :-) Układam świat! Atlas z puzzlami magnetycznych to jedna z nowości Wydawnictwa Adamada, łącząca w sobie to co Ignaś lubi najbardziej czyli magnesy oraz puzzle z których po ułożeniu powstaje mapa świata. Do zestawu dołączona została także książka - atlas ciekawostek, stanowiący genialne uzupełnienie całości.


W zestawie znajdziecie:

- Układam świat - atlas ciekawostek,
- mapę bazową o wymiarach 60 x 40,
- oraz 83 puzzle magnetyczne.


W książce znajdziecie aż 108 stron, a na nich przeróżne ciekawostki dotyczące poszczególnych regionów i państw. Fakty w niej zawarte są usystematyzowne, przedstawione w bardzo obrazowy i jasny sposób, dzięki czemu, Ignaś z chęcią sięga po tą pozycję. Na końcu zamieszczony został przekrój ziemi oraz quiz, pozwalający sprawdzić poziom nabytej wiedzy.


Zabawa z mapą, to to co Ignaś uwielbia, a jak do tego dochodzą magnesy to już radość sięga zenitu. Podróż przez kontynenty, poznawanie świata, przygoda...i to wszystko bez wychodzenia z domu. Mapa bazowa zawiera kontynenty (każdy w innym kolorze) oraz kontury odpowiadające kształtom puzzli. Naniesiono na nią również nazwy państw oraz stolic. Ponieważ ułożenie całej mapy jest nie lada wyzwaniem (zwłaszcza dla 6 - latka) owe kontury znacznie ułatwiają to zadanie. Kolejnym ułatwienie jest zastosowanie tych samych kolorów kontynentów na magnesach, dzięki czemy Ignaś najpierw segreguje elementy poszczególnych kontynentów a następnie przechodzi do uzupełniania puzzli kontynent po kontynencie. O ile mapa bazowa nie zawiera wielu informacji, to magnesy już mają ich sporą ilość, począwszy od nazw poszczególnych państw i charakterystyczną dany region florę i faunę po zabytki i symbole narodowe. Mapa stanowi bardzo ciekawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych nośnik wiedzy, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pierwsze ułożenie puzzli zajęło Ignasiowi około godziny, nie była to łatwa sztuka, ale podołał zadaniu :-) Każde kolejne podejście zajmowało mu co raz mniej czasu, a informacji odczytanych z mapy i zapamitanych było co raz więcej. Obecnie ułożenie mapy nie zajmuje mu wiecej niż 15 - 20 minut. Podczas zabawy utrwala nazwy i połozenia poszczególnych krajów, zaczęliśmy również powoli wprowadzać stolice, co prawda bez szaleństw, na początek jedynie 20 :-), ale to dopiero początek naszej przegody ze stolicami:-)

Mapa po ułożeniu ustanowi bardzo atrakcyjny obraz dla dzieci, kolorowa, przejrzysta, czytelna, posiada cechy mapy idealnej do nauki przez zabawę. Wyraźne napisy zachęcają dzieci zaczynające przygodę z czytaniem do odczytywania nazw państw, oceanów czy mórz, przez co doskonalą technikę czytania. Kolejnym bardzo edukacyjnym elementem jest umieszczenie w prawym dolnym roku legendy mapy. Dzięki temu, że nie jest skomplikowana, sprawdziła się u nas idealnie jako przykład do objaśnienia Igacemu czym tak na prawdę jest legenda mapy, do czego służy oraz jak ją odczytywać. Teraz Ignaś na każdej mapie jaka wpadnie w jego ręce, szuka legendy i próbuje ją odczytać :-) 
Zestaw jest nie tylko świetną rozrywką dla dzicie, ale przede wszystkim intensywnym treningiem, treningiem podczas którego dzieci ćwiczą:

- logiczne myślenie,
- koncentrację,
- precyzję ruchów,
- percepcję wzrokową,
- motorykę małą,
- koordunację wzrokowo - ruchową,
- oraz orientację na mapie.


Zestaw polecamy wszystkim odkrywcom zarówno tym małym jak i dużym, wszak zalecany przez producenta przedział wiekowy to od 6 do 106 lat :-)

 

Zestaw znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwa adamada

Komentarze

 1. WOW!!! Ale to fajne :) Moja młoda ma takie zwykłe puzzle z mapą i bardzo lubi je układać :) Ciekawe czy będa je mieli na targach książki, na które w maju się wybieramy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myśle, że powinni mieć :-) ale zazdrosze Wam tych targów

   Usuń
 2. ale Wam tego zestawu zazdroszczę! Ech to coś co by zachwyciło Karola!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki rewelacja kupie jeszcze dziś moja kocha mapy

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja u nas zaczyna się wlasnie etap mamo a tam co jest za miasto....mamo a gdzie jest afryka...dobrze wiedzieć dzięki

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale super propozycja! Szkoda, ze synio jest jeszcze za mały.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)