Przejdź do głównej zawartości

Szalona historia komputerów - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Szalona historia komputerów to kolejna pozycja, która bardzo nas zaciekawiła, gdy tylko ukazała się w zapowiedziach Wydawnictwa Prószynski i S-ka. Szalony Docent Pięć Procent wprowadza młodego czytelnika w fascynujący świat bitów, bajtów, RAM-ów czy bagów. Niesamowita lekcja historii od pierwszych protorypów komputera, aż po najnowszej techniki wszelkiego rodzaju nośniki.  Zapraszamy Was na tą dość nietypową pordóż, podróż pełną niespodzianek i nietypowych faktów. 
Książkę można czytać w sposób tardycyjne (kartka po kartce), ale można również przeskakiwać tematy, powracać do poprzednich stron, odkodowywać wiadomości, jak również je kodować. Najprościej rzecz ujmując książka może służyć podobnie jak komputer czy tablet, gdzie można wchodzić na daną stronę a następnie się z niej cofnąć. Przeskakiwać z tematu na temat, odgadywać, szyfrować, kodować... to wszystko przy użyciu książki. Można rzec niemożliwe... a jednak. Szalona historia komputerów, pokazuje jak w ciekawy i niebanalny sposób przekazać ogrom wiedzy młodemu odbiorcy jednocześnie sprawiając pozory gry, zabawy. 


W książce przedstawiono również sylwetki ludzi, których wynalazki miały przełomowe znaczenie dla rozwoju komputeryzacji na świecie. Urodziałam się w roku 1984, a to oznacza, że w dzieciństwie grywałam na (obecnie już zabytek) Commodore :-) a z książki dowiedziałam się, że zawdzięczam to Jack'owi Tramiel'owi. Oczywiście nie mogło również zabraknąć pana z jabłuszkiem czyli Steva Jobs'a - wspóltwórcy firmy Apple. To tylko kilka przykładów, w książce znajdziecie ich o wiele więcej.   


Książka bardzo spodobała się Ignacemy, inna niż zazwyczaj koncepcja sprawiła, że jest bardzo rozchwytywaną pozycją w naszym domu. Autor książki Marcin Kozioł to postać bardzo znana w świecie komputerów. Jako 15 - latek wydał swoją pierwszą książkę. Zgadniecie co było jej tematem? :-) 


Goraco polecamy!!!

Ksiązkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Szalona historia komputerów
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka
Autor - Marcin Kozioł
Oprawa - miękka
Liczna stron - 160

Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie