Przejdź do głównej zawartości

Przebiśnieg czyli wyczekujemy pierwszych oznak wiosny

W oczekiwaniu na wiosnę postanowiliśmy umilić sobie ten czas i poszukać jej pierwszych oznaków. Okazał się jednak, że w rozpędzie zapomnielismy o jednym drobnym szczególe...mojej nodze i fakcie znią związanym czyli moją niemożnością poruszania się :-( Nie było wyjścia, trzeba było działać inaczej. Postanowiliśmy zrobić jakiś symbol nadchodzącej wiosny, aby mógł ozdobic on nasz salon. Pierwsze co nam przyszło do głowy to przebiśniegi. Poszukaliśmy pomysłów w internecie, po czym Ignaś wziął kartki, klej i nożyczki i przystąpił do tworzenia :-)Po kilku minutach nasz kwiatuszek był już gotowy :-) a radość z końcowego efektu ogromna :-) 

                 

Komentarze

  1. pięknie i wiosennie...ależ mi się chce już tej wiosny. Zima to nie moja pora roku...

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny. Niech przebijają się już i te prawdziwe.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudowny! Wiosno, teraz nie masz wyjścia-musisz do nas przyjść :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.