Przejdź do głównej zawartości

Zimowo - świąteczny witraż

Kolejna praca plastyczna w wykonaniu Ignasie w klimacie zimowo - świątecznym. Dzisiaj pokażemy Wam jak robił witraż na okna :-)A do jego zrobienia potrzebował:
- gładkiej bibuły w w różnych odcieniach niebieskiego i granatu,
- "ramki" na witraż, który uprzednio przygotowałam,
- folii samoprzylepnej,
- wyciętej z czarnego papiery choinki (również wcześniej przygotowałam),
- oraz nożyczek. 


Gdy bibuła była już pocięta na małe kawałeczki...a choinka przyklejona do folii (którą wcześniej przykleiłam do ramki)...


... Ignaś zaczął uzupełniać witraż bibułą :-)

 
  


A tak prezentuje się witraż po ukończeniu wyklejania. Bardzo prosta praca ale według nas też bardzo efektowna :-) Bardzo lubimy ozdabiać nasze okna witrażami :-)


A tutaj zdjęcie jak witraż prezentuje się na oknie w Ignacego pokoju :-)


Komentarze

  1. Wyobrażam sobie, jak pięknie będzie wyglądało Wasze otoczenie przed Świętami, ozdobione takimi pracami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie