Przejdź do głównej zawartości

Tęczowa zorza polarna

Odbiegając od tematu świąt ale pozostając w zimowym klimacie, chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać bardzo fajny sposób na zrobienie tęczowej zorzy polarnej :-) Co będzie potrzebne:
- czarna i biała kartka,
- kreda pastelowa,
- taśma klejąca i nożyczki. 

Z białej kartki wycinamy fale (w zależności jaki efekt chcecie uzyskać mogą być różnych rozmiarów). 


Następnie przy górnych brzegach Ignacy używając kredy pastelowej narysował w mniej więcej równych przedziałach tęczę. Tak wyglądała tęcza po jej ukończeniu. Nie ma tu znaczenia czy kolory nachodzą na siebie lekko oraz to czy są równe :-)


Następnie przykładamy dokładnie i równo naszą tęczę na czarną kartkę na dole strony i mocno przyklejamy taśmą do stolika tak aby przy silniejszych ruchach kartka pozostała na miejscu. Gdy kartki są już odpowiednio przymocowane można przystąpić do tworzenia "tęczowej zamieci" :-) A powstaje dzięki rozcieraniu uprzednio narysowanej tęczy na górną część czarnej kartki :-) Nic trudnego a efekt ciekawy :-)
Jak Wam się podoba nasza kolejna tęcza praca plastyczna :-)Komentarze

 1. Super! Niczym zorza polarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Niczym zorza polarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem. Takie dzieło spokojnie mogłabym powiesić na swojej ścianie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja a kreda pastelowa w przedszkolu się marnuje ech byle do poniedziałku nie zapomniec

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)