Przejdź do głównej zawartości

Tęczowa zorza polarna

Odbiegając od tematu świąt ale pozostając w zimowym klimacie, chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać bardzo fajny sposób na zrobienie tęczowej zorzy polarnej :-) Co będzie potrzebne:
- czarna i biała kartka,
- kreda pastelowa,
- taśma klejąca i nożyczki. 

Z białej kartki wycinamy fale (w zależności jaki efekt chcecie uzyskać mogą być różnych rozmiarów). 


Następnie przy górnych brzegach Ignacy używając kredy pastelowej narysował w mniej więcej równych przedziałach tęczę. Tak wyglądała tęcza po jej ukończeniu. Nie ma tu znaczenia czy kolory nachodzą na siebie lekko oraz to czy są równe :-)


Następnie przykładamy dokładnie i równo naszą tęczę na czarną kartkę na dole strony i mocno przyklejamy taśmą do stolika tak aby przy silniejszych ruchach kartka pozostała na miejscu. Gdy kartki są już odpowiednio przymocowane można przystąpić do tworzenia "tęczowej zamieci" :-) A powstaje dzięki rozcieraniu uprzednio narysowanej tęczy na górną część czarnej kartki :-) Nic trudnego a efekt ciekawy :-)
Jak Wam się podoba nasza kolejna tęcza praca plastyczna :-)Komentarze

 1. Super! Niczym zorza polarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Niczym zorza polarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem. Takie dzieło spokojnie mogłabym powiesić na swojej ścianie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja a kreda pastelowa w przedszkolu się marnuje ech byle do poniedziałku nie zapomniec

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie