Przejdź do głównej zawartości

Tęczowa zorza polarna

Odbiegając od tematu świąt ale pozostając w zimowym klimacie, chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać bardzo fajny sposób na zrobienie tęczowej zorzy polarnej :-) Co będzie potrzebne:
- czarna i biała kartka,
- kreda pastelowa,
- taśma klejąca i nożyczki. 

Z białej kartki wycinamy fale (w zależności jaki efekt chcecie uzyskać mogą być różnych rozmiarów). 


Następnie przy górnych brzegach Ignacy używając kredy pastelowej narysował w mniej więcej równych przedziałach tęczę. Tak wyglądała tęcza po jej ukończeniu. Nie ma tu znaczenia czy kolory nachodzą na siebie lekko oraz to czy są równe :-)


Następnie przykładamy dokładnie i równo naszą tęczę na czarną kartkę na dole strony i mocno przyklejamy taśmą do stolika tak aby przy silniejszych ruchach kartka pozostała na miejscu. Gdy kartki są już odpowiednio przymocowane można przystąpić do tworzenia "tęczowej zamieci" :-) A powstaje dzięki rozcieraniu uprzednio narysowanej tęczy na górną część czarnej kartki :-) Nic trudnego a efekt ciekawy :-)
Jak Wam się podoba nasza kolejna tęcza praca plastyczna :-)Komentarze

 1. Super! Niczym zorza polarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Niczym zorza polarna ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem. Takie dzieło spokojnie mogłabym powiesić na swojej ścianie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja a kreda pastelowa w przedszkolu się marnuje ech byle do poniedziałku nie zapomniec

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .