Przejdź do głównej zawartości

Szopka bożonarodzeniowa 2016

Jak zapewne niektórzy z Was pamiętają w tym roku Ignasia kalendarzem adwentowym są książeczki. Jedna na każdy dzień. Pośród nich znalazła się pozycja anglojęzyczna opowiadająca o narodzinach dzieciątka Jezus. Książeczkę kupiłam za jednego funta w jednym dyskontów. Jakie wielkie było moje zdziwienie gdy w domu przeglądając książeczkę zobaczyłam że w środku poza tradycyjnie rysunkami i tekstem jest gotowa szopka do złożenia. Wystarczyło delikatnie wyciągnąć elementy i można było przystąpić do budowania. Osobiście nie mogłam się doczekać kiedy Ignaś wybierze właśnie tę książeczkę :), aż się w końcu doczekałam :-). Zapraszamy do obejrzenia Ignasia tegorocznej szopki bożonarodzeniowej    
Elementy do złożenia...


A więc przystępujemy do działania. W książeczce znajduje się również instrukcja jak złożyć całą szopkę, którą Ignacy się kierował składając całość.
Po ok 5 minutach szopka była gotowa. Postanowiliśmy ostawić ją w Ignacego pokoju :-) Oto jak się prezentuje :-) Nam się bardzo podoba :-)

Komentarze

  1. Świetna! U nas dzieci dostawały na roratach figurki z gipsu i na koniec zrobiliśmy szopkę z kartonu i krepy :) Teraz stoi pod naszą choinką :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie