Przejdź do głównej zawartości

Kartka świąteczna DIY

U nas produkcja kartek świątecznych nadal trwa tzn. ponownie ruszyła. Niestety poprzednie kartki które Ignaś zrobił podczas przeprowadzki zgubiły się. W sumie nie zgubiły tylko jeszcze ich nie zlokalizowałam a jestem pewna że chowała skrupulatnie w bezpieczne miejsce tak żeby zaraz po wprowadzeniu móc je wysłać :-) Na pewno się znajdą....w styczniu hihi. No cóż tworzymy od nowa :-) Najważniejsze żeby doszły na czas do adresatów :-) Pokazujemy Wam dzisiaj jedną z nich :-)Do jej zrobienia Ignaś użył:  
- kolorowego i białego papiery,
- mazaków,
- kleju i nożyczek.Na samym początku musimy wziąć białą kartkę i zgiąć ją trzy razy tworząc wachlarz


Następnie z kolorowego papieru wycinamy naszą podstawę kartki o takiej samej szerokości jak nasza biała kartka po zgięciach.


Z kolorowego papieru wycinamy kilka trójkątów, które będą choinkami......a naszą pozginaną kartkę przecinamy na pół tworząc "fale" pnące się z dolnej części kartki do górnej.


o tak :-)


Teraz już będzie z górki :-) i to dosłownie :-) Przyklejamy naszą białą kartkę na kolorową (największą ścianką)


i ozdabiamy nasz stok narciarski choinkami i prezentami :-)


I już gotowy :-) Kto ma ochotę na zjazd po stoku pełnym niespodzianek :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie