Przejdź do głównej zawartości

Patyczaki od firmy Granna

Czy Wasze dzieci lubią budować, konstruować, odwzorowywać i wymyślać coraz to nowe układy z prostych elementów? Ignaś uwielbia. I dzisiaj pokażemy Wam jaka to zabawka sprawdziła się u nas własnie do takich zabaw. Mowa oczywiście o grze Patyczaki firmy Granna.  

W pudełku znajdziecie 48 plastikowych patyczków - klocków w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim, po 12 sztuk w danym kolorze. Ponadto gra zawiera karty z wzorami do odwzorowywania o trzech różnych poziomach trudności.Poziom pierwszy (najłatwiejszy) to dla początkujących graczy. Tutaj plansze są w skali 1:1 więc dziecko może bezpośrednio na kartach układać klocki. Gdy dziecko opanuje już tą sztukę, można przejść do kolejnego etapu. Korzystają nadal z kart z pierwszego poziomu dziecko odwzorowuje dany obrazek obok planszy.Kolejny etap to przejście do kart oznaczonych kolorem niebieskim - czyli drugiego poziomu. Tutaj rysunki są mniejsze niż patyczaki co podnosi stopień trudności. 


Trzeci poziom to zbiór obrazków o ponownie zmniejszonej wielkości oraz bardziej skomplikowanej formie. Znajdziecie tu zwierzęta, budowle, postacie oraz konstrukcje dowolne. 


Dziki wielu elementom powtarzającym się grę można z powodzeniem wykorzystać to takich zabaw jak:
- naśladowanie,
- kontynuowanie sekwencji,
- uzupełnianie sekwencji
- kodowanie,
- czy nauka i kategoryzacja kolorów (dla najmłodszych)

Ponadto gra Patyczaki jest idealna do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Możliwości tworzenia, konstruowania i budowania są nieograniczone. Wielkie pole do popisu mają tu wszyscy miłośnicy wymyślnych budowli :-)Gra rozwija:
- analizę i syntezę wzrokową,
- pobudza wyobraźnię,
- ćwiczy motorykę małą oraz koordynację wzrokowo ruchową,
- poprawia koncentrację
- uczy logicznego myśleniaGrę Ignaś dostał prawie dwa lata temu i po dzień dzisiejszy cieszy się niezmiennie dużym jego zainteresowaniem. Elementy wykonane są z plastiku, co sprawia, że bardzo łatwe jest utrzymanie ich w czystości. Patyczaki są jednym z tych przykładów gier, które sprawdzają się zarówno dla 2-3 latków, jak i dla 6 latka. 


Grę gorąco polecamy!!!

Wpis powstał w ramach projektu #grajmy

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie