Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko

Jesienne drzewku numer... nie wiem :-) na którego zrobienie wpadłam podczas przygotowywania obiadu, a dokładniej sałatki z kapusty pekińskiej. Także dzisiaj po obiedzie mieliśmy plan stworzyć kolejne jesienne drzewko do nie małej już kolekcji :-)Do wykonania planu potrzebowaliśmy:
- liścia sałaty pekińskiej,
- farb olejnych,
- czarnej kartki,
- pędzelka, kubka z wodą oraz palety.


Zadanie banalnie proste. Pomalować listka tak aby wyglądał jak jesienne drzewko :-)
Gdy Ignaś uznał, że liść jest już gotowy...


...odbił go na czarnej kartce papieru.


I jesienne drzewko było gotowe :-)


Komentarze

  1. Przepiękne. Spokojnie mogłoby być ozdobą niejednego wnętrza. Dzieci często wzbraniają się przed czarnym papierem w pracach plastycznych, a efekt jest cudny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki, my uwielbiamy czarny papier do prac plastycznych :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.