Przejdź do głównej zawartości

Tęczowy kwiatek przywieszka :-)

Ostatnio Ignacy postanowił powiększyć swoje już i tak dosyć pokaźne tęczowe ozdoby, które obecnie zdobią jego pokój i zrobił tęczowego kwiatuszka przywieszkę, która oczywiście zwisła w jego pokoje :-)

Do zrobienia przywieszki potrzebował:
- sześciu papierowych pasków (w kolorach tęczy) oczywiście co do kolorów tutaj pełna dowolność :-)
- dwóch kółek papierowych 
- nożyczek,
- taśmy dwustronnej
- sznureczka.Najpierw należy skleić taśmą dwustronną paski na dwóch końcach, każdy osobno, tak aby utworzył się "płatek"Gdy nasze paski są już sklejone...


należy je przykleić do jednego z dwóch kółek układając tak aby utworzyły koło.Gdy nasze płatki są już na swoich miejscach pozostaje jeszcze tylko przyklejenie sznureczka...


... drugiego koła ......i nasza przywieszka jest już gotowa :-)
A tak prezentuje się na ścianie :-)


Komentarze

  1. Zrobić jeszcze kilka i będziecie mieć jesienią cudny, kolorowy ogródek w pokoju :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. A u nas takie kwiatki/słoneczka zdobią co roku choinkę :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .