Przejdź do głównej zawartości

Tęczowy kwiatek przywieszka :-)

Ostatnio Ignacy postanowił powiększyć swoje już i tak dosyć pokaźne tęczowe ozdoby, które obecnie zdobią jego pokój i zrobił tęczowego kwiatuszka przywieszkę, która oczywiście zwisła w jego pokoje :-)

Do zrobienia przywieszki potrzebował:
- sześciu papierowych pasków (w kolorach tęczy) oczywiście co do kolorów tutaj pełna dowolność :-)
- dwóch kółek papierowych 
- nożyczek,
- taśmy dwustronnej
- sznureczka.Najpierw należy skleić taśmą dwustronną paski na dwóch końcach, każdy osobno, tak aby utworzył się "płatek"Gdy nasze paski są już sklejone...


należy je przykleić do jednego z dwóch kółek układając tak aby utworzyły koło.Gdy nasze płatki są już na swoich miejscach pozostaje jeszcze tylko przyklejenie sznureczka...


... drugiego koła ......i nasza przywieszka jest już gotowa :-)
A tak prezentuje się na ścianie :-)


Komentarze

  1. Zrobić jeszcze kilka i będziecie mieć jesienią cudny, kolorowy ogródek w pokoju :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. A u nas takie kwiatki/słoneczka zdobią co roku choinkę :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)