Przejdź do głównej zawartości

Tęcza zamknięta w woreczku

Dzisiaj proponujemy Wam bardzo szybką w przygotowaniu, łatwą a zarazem bardzo wciągającą dzieci zabawę. Malowanie farbą w  woreczku, to bardzo fajny a co najważniejsze nie brudzący sposób na zabawę farbami. Oczywiście zabawy podczas których dzieci się brudzą są jak najbardziej wskazana, ale czasami mama potrzebuje chwilki dla siebie. Gwarantuję Wam, że dzięki tej zabawie wypijecie ciepłą kawę :-)    Do przygotowania naszej zabawy potrzebujemy:
- farby (my wybraliśmy 6 kolorów tęczy),
- zamykany woreczek,
- taśmę klejącą,
- nożyczki.  


Taśmą klejącą przyklejamy górną część woreczka do stołu.


Od dołu napełniamy woreczek farbami, tworząc poziome pasy.


Gdy wszystkie kolory są już w woreczku, zamykamy go szczelnie i dół również szczelnie zaklejamy taśmą klejącą.


Teraz już czas na zabawę :-)
Taka zabawa, poza fajnie spędzonym czasem jest również bardzo fajnym doznaniem sensorycznym dla dzieci.

Na woreczku można rysować i pisać (trzeba jednak robić tow miarę delikatnie,tak aby nie przedziurawić woreczka).


Po pewnym czasie kolory zaczynają się bardziej mieszać i z czasem nie pozostanie nawet mały ślad po naszej tęczy, ale liczy się zabawa :-) a ta jest gwarantowana :-)


Jak Wam się podoba nasz sposób na "czyste" malowanie :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)