Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Sezon na jesienne drzewka w pełni :-) tak więc u nas kolejne dzieło powstało :-)Co potrzebował Ignacy do wykonanie kolejnego jesiennego drzewka 3D:
- brązową kartkę papieru (okazało się że w moim zestawie kartek nie ma koloru brązowego, więc wydrukowałam dwustronnie cała kartkę w kolorze brązowym, niestety okazało się, że nasz tusz się kończy i kolor wyszedł powiedziała bym średnio :-), ale mimo to Ignacy postanowił zrobić drzewko :-)
- pomarańczowy, czerwony i żółty papier,
- taśma dwustronna,
- ołówek,
- klej,
- nożyczki.   


Pierwsze należy narysować wzdłuż brązowej kartki linię biegnącą od dolnej części lewej strony do prawej górnej części prawej strony kartki (patrz zdjęcie poniżej).


Następnie nacinamy kartkę do narysowanej linii, tworząc lekkie półkole.Gdy kartka jest nacięta na całej długości, należy przykleić na brzegu kartki taśmę (od strony najdłuższego nacięcie)...


...odwrócić kartkę i zrolować kartkę (zaczynając od strona z najkrótszym nacięciem).

Gdy nasze drzewko jest już sklejone należy pozaginać nacięte paski w różnych miejscach i na różne strony :-)
Następnie wycinamy listki...


...i przyklejamy je do naszych gałązek

I nasze kolejne drzewko jest już gotowe :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie