Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Sezon na jesienne drzewka w pełni :-) tak więc u nas kolejne dzieło powstało :-)Co potrzebował Ignacy do wykonanie kolejnego jesiennego drzewka 3D:
- brązową kartkę papieru (okazało się że w moim zestawie kartek nie ma koloru brązowego, więc wydrukowałam dwustronnie cała kartkę w kolorze brązowym, niestety okazało się, że nasz tusz się kończy i kolor wyszedł powiedziała bym średnio :-), ale mimo to Ignacy postanowił zrobić drzewko :-)
- pomarańczowy, czerwony i żółty papier,
- taśma dwustronna,
- ołówek,
- klej,
- nożyczki.   


Pierwsze należy narysować wzdłuż brązowej kartki linię biegnącą od dolnej części lewej strony do prawej górnej części prawej strony kartki (patrz zdjęcie poniżej).


Następnie nacinamy kartkę do narysowanej linii, tworząc lekkie półkole.Gdy kartka jest nacięta na całej długości, należy przykleić na brzegu kartki taśmę (od strony najdłuższego nacięcie)...


...odwrócić kartkę i zrolować kartkę (zaczynając od strona z najkrótszym nacięciem).

Gdy nasze drzewko jest już sklejone należy pozaginać nacięte paski w różnych miejscach i na różne strony :-)
Następnie wycinamy listki...


...i przyklejamy je do naszych gałązek

I nasze kolejne drzewko jest już gotowe :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.