Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Jesień zawitała już na dobre, krajobrazy przypominają o tym na każdym kroku. A my dzisiaj przychodzimy do Was własnie z takim jesiennym krajobrazem - jesiennym drzewkiem :-)Do wykonania naszego wełnianego drzewka potrzebowaliśmy:
- brązowej wełny,
- kartki,
- nożyczek,
- i kleju na gorąco. Przed rozpoczęciem przygotowałam związane na jednym końcu kawałki wełny. Z tak przygotowaną wełną Ignacy mógł rozpocząć zaplatanie drzewka. 


Zadaniem było upleść drzewko z warkocza. Na samym początku warkocz był pleciony z całości, przez co powstałam najgrubsza część drzewa - pień.
Gdy pień był już gotowy. Rozdzieliłam Ignasiowi pozostałą część wełny na cieńsze pasma, z których zaplótł gałęzie.Po kilku minutach nasze drzewko było już gotowe. Bardzo nam się spodobał końcowy efekt. A ja cieszyłam się, że poza dobrą zabawą Ignaś przy okazji ćwiczył motorykę małą.


Na koniec zostało jeszcze przykleić nasze drzewko na kartkę papieru...


... i gotowe :-)Jak Wam się podoba nasza wersja jesiennego drzewka? :-0

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.