Przejdź do głównej zawartości

Gra Colour Match Tri - Ominos od Pressman

Na coraz dłuższe jesienne wieczory, nie ma nic lepszego jak wspólna rywalizacja podczas ciekawej rozgrywki. I  choć u nas ostatnio zrobiło się bardzo twórczo, to nie porzuciliśmy innych zajęć, a gry i książki nadal utrzymują się w czołówce ulubionych zajęć Ignasia. Dzisiaj chcemy Wam pokazać bardzo ciekawą wersję gry domino, mianowicie Tri - ominos firmy Pressman.W trójkątnym pudełku zajdziecie 56 plastikowych trójkątów, na każdym z nich namalowane są mniejsze trzy trójkąty w różnych kombinacjach kolorystycznych. Ponadto znajdziecie również instrukcję do gry.


Przygotowanie gry przebiega bardzo szybko i nie jest skomplikowane. Należy wyłożyć na stół (lub inną powierzchnię płaską) wszystkie trójkątne płytki obrazem do dołu. Gdy mamy to już przygotowane gracze mogą rozpocząć rozgrywkę. Pierwszym krokiem jest wybranie płytek przez graczy, i tu w zależności od ilości graczy wybieramy:
- po 9 płytek przy 2 graczach,
- po 7 płytek przy 3-4 graczach,
- po 6 płytek przy 5-6 graczach.

Płytki należy tak wybrać i ustawić aby pozostali gracze nie mieli możliwości ich widzieć. 


Gdy każdy z graczy ma już wybrane swoje płytki, można przystąpić do rozpoczęcia rozgrywki. Rozpoczyna najmłodszy gracz wyłożeniem na środek płytki o trzech tych samych kolorach trójkątów. Jeżeli gracz nie posiada płytki z trzema takimi samymi kolorami trójkątów, wtedy wykłada płytkę z dwoma takimi samymi trójkątami. Następnie kolejni gracze po kolei starają się dopasować według kolorów jedną ze swoich płytek do jednej ze ścianek trójkątów znajdujących się na stole.


Jeżeli gracz powinien wykonać ruch, ale nie posiada płytki, którą mógłby dopasować, wtedy dobiera płytki ze środka stołu do momentu aż, będzie mógł dopasować jedną z nich.


Zwycięzcą zostaje gracz,który jako pierwszy dopasuje wszystkie swoje płytki. Jeżeli jednak skończą się płytki do dobierania, a żaden z graczy nie dopasuje wszystkich swoich płytek,zwycięzcą zostaje gracz z najmniejszą ich liczbą.


Gra poza umiejętnościami współpracy z innymi, ćwiczy również spostrzegawczość, koncentrację, refleks, podejmowanie decyzji czy logiczne myślenie.


W Tri - ominos gramy od ponad roku i nadal jest to jedna z naszych ulubionych form spędzania czasu. Gra jest bardzo dynamiczna a rozgrywka nie trwa dłużej niż 5 - 10 minut, przez co nie można się nią znudzić. Proste zasady i szybkie przygotowanie gry nie wątpliwie stanowią dodatkowy atut gry. U nas sprawdziła się również świetnie podczas wyjazdów.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia. A grać w nią może od 2 do 6 graczyA ty jeszcze ostatni ruch w grze...... i uśmiech zwycięzcy :-)


A to układ jaki nam powstał po zakończeniu gry...


...i moje dwie płytki :-)


Grę zdecydowanie polecamy.

Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬ 

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)