Przejdź do głównej zawartości

Dynia 3D :-)

Sezon na dynię powoli się kończy, więc u nas powstała ostatnia dynia w tym sezonie :-) Bardzo prosta i szybka w wykonaniu :-) Zapraszamy na relację.Potrzebne materiały:
- pomarańczowy papier,
- zielone kreatywne druciki,
- nożyczki (my użyliśmy z wzorkiem),
- dziurkacz, Pierwsze należy wyciąć ok 12 pomarańczowych pasków, każdy o ok. 2 cm szerokości.


Następnie zrobić po jednej dziurce (na środku) na każdym z brzegów paska


Gdy wszystkie paski są już przygotowane, bierzemy kreatywny drucik, jeden z końców delikatnie zakręcamy, tak aby nakładane paski papieru nie przelatywały. Potem nakładamy wszystkie paski po kolei na drucik.
Gdy wszystkie paski są już nałożone na drucik, ponownie go zakręcamy tym razem na tej wysokości, na której chcemy aby nasza dynia się kończyła i ponownie nakładamy wszystkie paski tworząc półkola z pasków.Gdy wszystkie paski są już nałożone, wystający drucik zaginamy lub skręcamy tworząc ogonek i listki, my dodatkowo wzięliśmy jeszcze jeden drucik i zrobiliśmy wąs czepny :-)Komentarze

  1. Dynia piękna, a ten wąs :) Znałam ten sposób, ale nie wpadłam na to, że można tak zrobić dynię. My mamy takie ozdoby na choinkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.