Przejdź do głównej zawartości

Dynia 3D :-)

Sezon na dynię powoli się kończy, więc u nas powstała ostatnia dynia w tym sezonie :-) Bardzo prosta i szybka w wykonaniu :-) Zapraszamy na relację.Potrzebne materiały:
- pomarańczowy papier,
- zielone kreatywne druciki,
- nożyczki (my użyliśmy z wzorkiem),
- dziurkacz, Pierwsze należy wyciąć ok 12 pomarańczowych pasków, każdy o ok. 2 cm szerokości.


Następnie zrobić po jednej dziurce (na środku) na każdym z brzegów paska


Gdy wszystkie paski są już przygotowane, bierzemy kreatywny drucik, jeden z końców delikatnie zakręcamy, tak aby nakładane paski papieru nie przelatywały. Potem nakładamy wszystkie paski po kolei na drucik.
Gdy wszystkie paski są już nałożone na drucik, ponownie go zakręcamy tym razem na tej wysokości, na której chcemy aby nasza dynia się kończyła i ponownie nakładamy wszystkie paski tworząc półkola z pasków.Gdy wszystkie paski są już nałożone, wystający drucik zaginamy lub skręcamy tworząc ogonek i listki, my dodatkowo wzięliśmy jeszcze jeden drucik i zrobiliśmy wąs czepny :-)Komentarze

  1. Dynia piękna, a ten wąs :) Znałam ten sposób, ale nie wpadłam na to, że można tak zrobić dynię. My mamy takie ozdoby na choinkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)