Przejdź do głównej zawartości

Dynia 3D

Po intensywnych ćwiczeniach spostrzegawczości, przyszedł czas na chwilę relaksu i zrobienie kolejnej dyni, tym razem w 3D :-). Bardzo łatwa w wykonaniu a przy tym efektowna :-)


Do zrobienia dyni potrzebne było:
- kolorowy papier (pomarańczowy, zielony i brązowy)
- okrągły przedmiot (do odrysowania) u nas był talerzyk,
- nożyczki,
- ołówek,
- taśma dwustronna.


Pierwsze należy odrysować kółka (Ignaś zrobił ich 8 pomarańczowych i dwa mniejsze zielone ale tutaj można według uznania zrobić ich mniej lub więcej).

                                               

...a następnie je wyciąć.Następnie Ignaś złożył wszystkie koła na pół.
Następnie należy obciąć końcówki półkoli po obu stronach.
Gdy wszystkie półkola zostaną już przygotowane, pozostaje ich sklejenie.


Do pierwszego półkola przyklejamy taśmę dwustronną (można użyć również kleju) i przyklejamy do niej kolejne półkole.Następnie czynność tą powtarzamy z kolejnymi półkolami


Gdy zostanie przyklejone ostatnie półkole...


...należy skleić ostatnią część z pierwszą łącząc tym samym wszystkie elementy w całość.


Na koniec jeszcze tylko zielone półkola jako listki......i z brązowego papiery ostatni detal...


...i dynia gotowa :-)


Nasza powędrowała w prezencie dla Ignasia kolegi, ale mamy w planach wykonać jeszcze jedną, która ozdobi Ignacego pokój :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.