Przejdź do głównej zawartości

Zestaw do konstrukcji przestrzennych DIY

Czy zdarzyło Wam się kupić kiedyś cukierki lub innego rodzaju przysmak po raz pierwszy a po spróbowaniu okazało się, że "nie jest jadalne" :-) Nam to się ostatnio przydarzyło!!! 

Kupiliśmy paczkę żelków pokrytych drobnymi kuleczkami, wyglądały na bardzo smaczne ale po ich spróbowaniu wszyscy stwierdzili, że tak nie jest :-)

Wtedy wpadłam na pomysł jak je wykorzystam :-)

Ostatnio dostałam kilka pytań o zestaw  który prezentowałam nie tak dawno (zestaw konstrukcyjny do budowania figur płaskich i przestrzennych), pytaliście mnie gdzie można taki kupić. A ponieważ nie jest on dostępny w Polsce, dzisiaj pokażemy Wam jak w bardzo prosty sposób można wykonać taki zestaw w domu samemu :-)   Potrzebne nam będą do tego:
- cukierki (najlepiej z galaretką lub o bardzo podobnej konsystencji),
- wykałaczki.


I już mamy gotowy zestaw dotworzenia fajnych konstrukcji :-)

Ignasiowi bardzo spodobał się pomysł :-) słodkie konstrukcje są super :-) a urozmaicanie zabaw zawsze wzbudza u niego zadowolenie i chęć do działania  :-)Podczas zabawy dziecko ćwiczy:

- motorykę małą,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- wyobraźnie,
- planowanie ruchów ręki,
- koncentracje i cierpliwość.

Oczywiście tego typu konstrukcje nie są tak stabilne jak te zrobione z zabawek to tego przeznaczonych. Dają też mniejsze pole manewru (mamy do dyspozycji jedynie proste elementy i tzw, łączniki (wykałaczki) ale  i tak zabawa jest przednia :-)Zachęcamy do wspólnej zabawy :-)

Komentarze

  1. My lubimy takie słodycze ,,sztuczne". Jednak spożywamy z dużym umiarem, bo są ,,sztuczne"
    Pomysl i konstrukcje swietne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Już chyba wiem co zrobię z zalegającymi żelkami w szafce, których nie spożywamy, bo Karolcia po nich wymiotuje a i tak zawsze ktoś przyniesie...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie