Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Woń jesieni czyli zapachowe drzewo

Była już nasza ulubiona jesienna zabawka DIY, teraz przyszłą kolej na Ignacego (i moją również) ulubioną jesienną pracę plastyczną. Motywem przewodnim większości jesiennych prac są oczywiście drzewa. Piękne jesienne kolory towarzyszą im niezmiennie. My dzisiaj proponujemy Wam wykonanie takiego drzewa przy użyciu kleju i ... przypraw :-), tak dokładnie przypraw dostępnych w każdej kuchni :-)Jak wykonać taki rysunek? To nic trudnego :-) "Malujemy" klejem nasz rysunek a następnie posypujemy ten klej przyprawami :-) My dokonaliśmy rubieży na naszej kuchni i przygotowaliśmy 10 różnych przypraw: czerwonej papryki, vegety, gałki muszkatołowej, naci pietruszki, suszonego kopru, majeranku, bazylii, liści laurowych i ziela angielskiego.Poza świetną zabawą, dziecku dostarczona jest duża dawka zapachów, co bardzo pobudza i wyostrza zmysł węchu.Malowanie przyprawami jest również ciekawą lekcją podczas której nazywamy poszczególne przyprawy a dziecko uczy się je rozróżniać po wyglądzie i zapachu.
Gdy nasypiemy nasze przyprawy na rysunek należy wziąć kartkę i poruszając nią na boki rozprowadzić je delikatnie. Przyprawy pozostaną w miejscach gdzie był klej, tworząc piękny rysunek :-) Nadmiar przypraw, które się nie przykleiły należy delikatnie usunąć z kartki.
Nie może być rysunku bez słoneczka :-)Nasz rysunek zaczyna nabierać kształtu :-)Jeszcze tylko ostatnie detale i jesienne drzewko będzie gotowe
Na koniec sprawdzamy zapach :-) PIĘKNY


A oto i końcowe dzieło :-)Komentarze

 1. Ale swietny pomysł kochani :)
  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/z-braku-pradu-zaczeam-rozmyslac-nad.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czad...ale piękne! I na pewno też pięknie pachnie - muszę dokupić przypraw i kradniemy pomysł :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale zapachowo wow uwielbiam sensoryczne zabawy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty