Przejdź do głównej zawartości

Woń jesieni czyli zapachowe drzewo

Była już nasza ulubiona jesienna zabawka DIY, teraz przyszłą kolej na Ignacego (i moją również) ulubioną jesienną pracę plastyczną. Motywem przewodnim większości jesiennych prac są oczywiście drzewa. Piękne jesienne kolory towarzyszą im niezmiennie. My dzisiaj proponujemy Wam wykonanie takiego drzewa przy użyciu kleju i ... przypraw :-), tak dokładnie przypraw dostępnych w każdej kuchni :-)Jak wykonać taki rysunek? To nic trudnego :-) "Malujemy" klejem nasz rysunek a następnie posypujemy ten klej przyprawami :-) My dokonaliśmy rubieży na naszej kuchni i przygotowaliśmy 10 różnych przypraw: czerwonej papryki, vegety, gałki muszkatołowej, naci pietruszki, suszonego kopru, majeranku, bazylii, liści laurowych i ziela angielskiego.Poza świetną zabawą, dziecku dostarczona jest duża dawka zapachów, co bardzo pobudza i wyostrza zmysł węchu.Malowanie przyprawami jest również ciekawą lekcją podczas której nazywamy poszczególne przyprawy a dziecko uczy się je rozróżniać po wyglądzie i zapachu.
Gdy nasypiemy nasze przyprawy na rysunek należy wziąć kartkę i poruszając nią na boki rozprowadzić je delikatnie. Przyprawy pozostaną w miejscach gdzie był klej, tworząc piękny rysunek :-) Nadmiar przypraw, które się nie przykleiły należy delikatnie usunąć z kartki.
Nie może być rysunku bez słoneczka :-)Nasz rysunek zaczyna nabierać kształtu :-)Jeszcze tylko ostatnie detale i jesienne drzewko będzie gotowe
Na koniec sprawdzamy zapach :-) PIĘKNY


A oto i końcowe dzieło :-)Komentarze

 1. Ale swietny pomysł kochani :)
  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/09/z-braku-pradu-zaczeam-rozmyslac-nad.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Czad...ale piękne! I na pewno też pięknie pachnie - muszę dokupić przypraw i kradniemy pomysł :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale zapachowo wow uwielbiam sensoryczne zabawy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)