Przejdź do głównej zawartości

Nauka kolorów w języku angielskim dla przedszkolaków

Dzisiaj pokarzemy Wam dwie zabawy, podczas których wasze pociechy szybko nauczą się kolorów w języku angielskim :-)  
Pierwsza propozycja to Trójelementowe Karty Montessori, przedstawiające samochody, każdy w innym kolorze oraz podpisy . Jest to komplet 10 zestawów po trzy elementy każdy (karta z napisem, sama karta bez napisu oraz sam napis, w sumie 30 elementów).Ja nasze karty zalaminowałam oraz przygotowałam podkładki do których przykleiłam karty z rysunkiem i napisem. Po drugiej stronie znajdują się dwa rzepy, do których Ignacy dopasowuje odpowiedni obrazek i napis.


Dodatkowym ułatwieniem jest zastosowanie kolorowej czcionki (odpowiadającej danemu kolorowi), dzięki czemu dziecko czytając poszczególne kolory odpowiednio kojarzy go z kolorem. Po opanowaniu przez dziecko tego etapu, można przejść do napisów w kolorze czarnym.
Karty do pobrania TUTAJ 

Gdy Ignaś uczył się kolorów po angielsku przygotowałam mu również tablicę. Do jej przygotowania wykorzystałam napisy z poprzednio opisanego zestawu, zalaminowaną kartkę papieru, kolorowy filc oraz rzepy samoprzylepne. Wycięłam paski (w takich samych kolorach co napisy), przykleiłam je do kartki taśmą dwustronną, następnie przykleiłam rzepy i plansza była gotowa :-)Życzymy miłej zabawy :-)

Komentarze

 1. Piękne karty.
  Przydadzą się :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumei bardzo fajny pomysł jeśli chodzi o dzieciaki i naukę podstaw języka angielskiego. Na późniejszym etapie mogę polecić materiały od https://www.jezykiobce.pl/7-angielski bo wiem na swoim przykłądzie, że bardzo dobrze się z nich można uczyć języków obcych.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest najfajniejsze, że już dzieciaki uczą się języków obcych i jest to najczęściej język angielski. Jak już będą trochę starsze to wtedy bez problemu mogą chodzić na kurs https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kurs-angielskiego-dla-mlodziezy/ dzięki któremu z pewnością rozwiną się jeszcze bardziej jeśli chodzi o języka angielski.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy ktoś planuje uczyć dzieci lub młodzież języka angielskiego to jest na to świetny sposób. Na pewno w https://universe.earlystage.pl/ szukają takich osób i jestem pewna, że taka praca to czysta przyjemność.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co by nie było to zawsze naukę języków obcych zaczyna się od podstawowych kwestii. Ja jestem zdania, że świetnie sprawdza się na pewno nauka ciągła. Jak nawet czytałem na stronie http://dziecieceinspiracje.pl/2020/08/efektywna-nauka-jezyka-angielskiego-poznaj-5-sprawdzonych-sposobow.html to tam podano kilka sprawdzonych sposobów do nauki angielskiego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z pewnością w przypadku najmłodszych jak najbardziej ważną kwestią jest to, aby uczyły się one języka angielskiego. Jak widziałam już na stronie https://earlystage.pl/pl/szkola/bydgoszcz to właśnie w Bydgoszczy są ciekawe szkoły językowe dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie