Przejdź do głównej zawartości

Co warto wiedzieć o przyrodzie - Wydawnictwo GREG

Po raz kolejny zaglądamy do Ignasiowej domowej biblioteczki. Dzisiaj o kolejnej pozycji z serii "Kolorowa Klasyka" Wydawnictwa GREG. Jakiś czas temu pisałam o innej książeczce z tej serii tutaj. Dzisiaj będzie o przyrodzie i to w szeroki zakresie. 




Co warto wiedzieć o przyrodzie to książka która w bardzo zabawny i jasny sposób odpowiada na wiele pytań dotyczących otaczającej nas przyrody. Dziecko dowie się między innymi dlaczego śnieg pada tylko zimą, skąd biorą się chmury, dlaczego wybuchają wulkany, jak powstaje piorun czy w końcu co to jest preria,pustynia czy sawanna.


Książka podzielona jest na 5 tematycznych rozdziałów:
1. Na niebie,
2. Pory roku,
3. Pogoda,
4. Katastrofy naturalne,
5. Tak wygląda świat.

Każdy z rozdziałów opisuje określone zjawiska jego dotyczące, ponadto każdy rozdział oznaczony jest innym kolorem tła, dzięki czemu książka jest bardzo przejrzysta.
  

Każde zjawisko i zagadnienie opisane jest w formie krótkiego wierszyka dzięki czemu w łatwy i zabawny sposób przekazana jest wiedza na takie tematy jak zjawiska pogodowe, pory roku, katastrofy naturalne czy otaczająca nas przyroda.


Każde opisane zjawisko zostało zobrazowane naturalnymi zdjęciami, dzięki czemu podczas lektury dziecko ma możliwość zobaczyć nie tylko tęczę, piorun, lawinę, tornado, tsunami czy wybuch wulkanu ale również dżunglę, prerie, pustynie, sawannę czy wodospad.


Przejście pomiędzy rozdziałami odróżnione kolorem tła.


Książka jest fantastyczną podróżą przez świat od gwiazd po głębi oceanów.









Tytuł - Co warto wiedzieć o przyrodzie
Autor - Izabela Michta
Wydawnictwo - GREG
Rok wydania - 2016
Oprawa - twarda
Liczba stron - 64

Komentarze

  1. Nie znam tego wydawnictwa, a bardzo lubimy wierszyki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To muszę Wam polecić tą serię sprawdź pozycję w linku. Niebawem opiszę koleją pozycję z serii :-) http://ikwdomowymzaciszu.blogspot.co.uk/2016/04/co-warto-wiedziec-o-krajach-czyli.html

      Usuń
  2. Dzień dobry =)
    Dziś przez przypadek trafiłam na Pani wpis o książeczce, której jestem autorką. Proszę sobie wyobrazić moje zdumienie oraz radość, gdy przeczytałam tak miły i zachęcający do jej poznania opis. Jestem wzruszona i bardzo szczęśliwa. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
    Izabela Michta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem zaszczycona i jest mi niezmiernie miło widząc Pani wpis. Pani książka o której piszę jest na prawdę wspaniałym uzupełnieniem każdej dziecięcej biblioteczki. Miło mi, iż trafiła Pani do naszego Zacisza :-) Pozdrawiamy serdecznie :-)

      Usuń
  3. Witam. Zamówiłam książkę Co warto wiedzieć o przyrodzie i w ogóle całą serię książeczek .Ale nie wiem czy jest jedną książka czy dwie o przyrodzie ? Na jednej jest chłopiec a na drugiej dziewczynka ? W sumie zamówiłam dwie różne A dostałam dwie takie same .

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.