Przejdź do głównej zawartości

Kaktus z folii bąbelkowej

Znacie Pana Robótkę (Mister Maker)? My ostatnio postanowiliśmy wykorzystać jeden z jego pomysłów. Efekt końcowy nie jest porażający, ale Ignacy miła świetną zabawę podczas tworzenia :-) 

Przedstawiamy Wam Kaktusa  Co należy przygotować do wykonania wyżej pokazanego "dzieła' :-)

 1. Folia bąbelkowa,
 2. Doniczka, 
 3. Patyczki kreatywne (3 sztuki),
 4. Farbę (zieloną i brązową),
 5. Klej,
 6. taśmę klejącą,
 7. nożyczki,
 8. pędzel,
 9. oraz naczynia na farbę 


Krok 1
Wycinamy z folii trzy takiej samej wielkości kawałki (rozmiarem zbliżone do długości patyczka kreatywnego), następnie do pierwszego kawałka przyklejamy taśmą klejącą kreatywny patyczek.


Krok 2
Teraz zwijamy folię w rulon tak aby kreatywny patyczek znalazł się w środkuPo zwinięciu folii przyklejamy taśmę klejącą na brzegach, tak aby folia się nie rozwijała

Czynność powtarzamy trzy razy, tworząc trzy rulony z folii


Krok 3
Następnie sklejamy taśmą klejącą na dole wszystkie trzy rulony, tak aby trzymały się razem.


Krok 4
Umieszczamy naszego "Kaktusa" w doniczce...


... i wypełniamy całość folią bąbelkową,Krok 5
Po usztywnieniu kaktusa w doniczce formujemy dwa boczne rulony (zginając je mniej więcej na środku, tworząc na wzór kaktusa) 

Krok 6
Przygotowujemy zielona farbę...


należy pamiętać aby dodać do farby klej, inaczej farba nie będzie się trzymała folii!!!


Następnie dokładnie należy wymieszać farbę z klejem...


Krok 7
Przystępujemy do malowania kaktusa :-)Krok 8
Po pomalowaniu całego kaktusa przygotowujemy brązową farbę (również pamiętając o dodaniu kleju do niej i dokładnym wymieszaniu) i przystępujemy do malowania "ziemi" w doniczce.


Efekt końcowy  :-)
Oczywiście pod wpływem farby nasz kaktus stracił wcześniej uformowane kształty, ale to nic, teraz należy odstawić go do wyschnięcia. (My nasz pozostawiliśmy na całą noc)
Po wyschnięciu należy ponownie uformować kształt jaki chcemy aby nasz kaktus przybrał


A oto jak prezentuje się nasz kaktus po wyschnięciu i ponownym uformowaniu :-)


Pomysł zaczerpnęłam z książki Mister Maker "Things to make and do" Przykłady innych kształtów kaktusów :-)


Komentarze

 1. Super wyszło.
  A my Pana Robótkę bardzo lubimy.
  U nas jest inna książka

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo ciekawych informacji. Dzięki! Opakowania foliowe. Warto postawić http://hitecfilm.com/. Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie