Przejdź do głównej zawartości

Hulajnoga dla 5 - latka

Nie tak dawno pisałam o tym jaką wybraliśmy "pierwszą" hulajnogę dla Ignacego. Wspominałam również o zaletach jazdy na niej. O tym wszystkim możecie przeczytać TUTAJ. Więc dzisiaj nie będę się powtarzać ile i jakie korzyści płyną z jazdy na hulajnodze :-)
To o czy dzisiaj chcę wspomnieć,to fakt, iż dzieci rosną bardzo szybko, a tym samym "wyrastają" z zabawek. I mimo, iż czasami nadal mogły by z nich korzystać bo nadal pasuje wzrostowo i wiekowo (i nadal lubią i chcą) to czasami warto zainwestować w "nowy model", który będzie dostosowany dla starszych dzieci, a tym samym zwiększać będzie możliwości rozwoju naszej pociechy.Tak było w przypadku Ignacego i jego hulajnogi. Od kiedy otrzymał swoja pierwszą hulajnogę (trzykołową) uwielbiał na niej jeździć. I przez lata to się nie zmieniało. Nawet nie "wyrósł" z tej pierwszej bo była regulowana i przeznaczona od 3 do 8 roku życia. Ale ubiegłej jesieni zauważyliśmy, że Ignacy opanował już wszystkie umiejętności jakie proponowała trzykołowa hulajnoga. I choć była idealna dla 2 -, 3 - i 4 - letniego Ignacego, tak już dla 5 - latka nie "dawała" możliwości dalszego rozwoju. Wtedy postanowiliśmy wymienić ją na dwukołową, na której jazda wymaga już innego balansu. Kierowanie nią też wygląda inaczej niż w przypadku pierwszej a co za tym idzie wymaga od dziecka większej stabilności i pewności w jeździe. Od pierwszego dnia młody "pokochał" nowe "dwa kółka", a jazda nadal sprawia mu ogromną frajdę :-)


Obecna hulajnoga, której używa Ignacy jest przeznaczona dla dzieci od 6 do 8 roku życia.  

Komentarze

  1. Wybór hulajnogi jest bardzo ważny, chodzi tutaj o bezpieczeństwo naszego dziecka, ja planuje kupić synkowi i wstępnie przejrzałam propozycje w tym rankingu https://poranaruch.pl/hulajnoga-dla-dzieci-opinie-ranking/ zależy mi żeby hulajnoga też była wytrzymała.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie