Przejdź do głównej zawartości

Dobre wychowanie wierszem - wydawnictwo - P.H.W. FENIX

Czy znacie Liska Exlibriska? Ignacy zna od dawna i jedno wie na pewni, że Lisek to bardzo dobrze wychowany młodzieniec.
Książeczka pt. "Dobre wychowanie wierszem" z tekstem Izabeli Jędraszek to zbiór rymowanek, które w lekki i przyjemny sposób opowiadają jak należy się zachować w wielu sytuacjach, z którymi spotykamy się na co dzień.

Dzieci już od pierwszych lat poznają szereg zasad, które mają ułatwić im życie. Do ich kształtowania przyczyniamy się my - rodzice, jak również edukacja szkolna, koledzy i koleżanki, bajki itd.

Aby pociechy jeszcze lepiej zapamiętały pewne postawy, potrzebują postaci, na których będą mogły się wzorować. I tu z pomocą przychodzi nasz bohater, który za sprawą porad uczy nasze maluchy reguł, którymi powinny się kierować w życiu. Nauczą się uprzejmości, dobroci, szacunku i tolerancji. Ponadto dowiedzą się jak dbać o planetę i swoje zdrowie, jak zachować się przy stole i na jezdni. A to wszystko przedstawione w formie wierszyków i rymowanek, dzięki którym dzieci jeszcze łatwiej przyswoją niezbędną wiedzę.

Połączenie pięknych i kolorowych ilustracji Piotra Koteckiego oraz lekkiego i zabawnego tekstu Izabeli Jędraszek pozwala zrozumieć dziecku, że dobre zachowanie jest czymś przyjemnym i wesoły.

Tytuł - Dobre wychowanie wierszem
Autor - Izabela Jędraszek
Ilustracje - Piotr Kotecki
Wydawnictwo - P.H.W  FENIX
Okładka - twarda
Liczba stron - 32


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie