Przejdź do głównej zawartości

Ach, ten Emil! - Wydawnictwo Zakamarki

Z dzieciństwa pamiętam (chyba) niedzielne przedpołudnia, kiedy całą rodzina zasiadaliśmy przed telewizorem i oglądaliśmy serial. Tytułu nie pamiętam, jedyne co mi utkwiło w pamięci to nasz śmiech i krzyki jednego z bohaterów serialu, który wołał "Emillllllllll". Mowa oczywiście o ekranizacji nieśmiertelnych przygodach a raczej psotach Emila, jednego z bohaterów Astrid Lindgren.

W Ignacego domowej biblioteczce jest sporo pozycji autorstwa Astrid Lindgren, jest też kilka pozycji opowiadających o perypetiach kultowego Emila. Dzisiaj kilka słów o jego ulubionej książeczce z Emilem w roku głównej - "Ach, ten Emil!" Emil ze Smolandii to bohater, któremu nie obce są psoty. Choć ma jedną zasadę - nigdy nie robił tej samej psoty dwa razy. Zawsze zdołał wymyślić coś innego :-) 


Jego młodsza siostra Ida nie miła lekkiego dzieciństwa przy takim urwisie. Wspomnieć tu należy fakt, iż "zasługą" Emila było wciągnięcie Idy na maszt, co by maiła lepsze widoki na krajobraz. 


Psotom Emila nie ma końca, wiedzą o tym wszyscy członkowie rodziny. Tata również niejednokrotnie pada ofiarą jego pomysłów, gry zostaje złapany w pułapkę na myszy czy zamknięty w wychodku. Nawet świnie nie zostały pominięte w jego postach - choć tu należy zaznaczyć, że nieświadomie. Przyjęcie u burmistrza również kończy się niespodziewanym "wtargnięciem" Emila konno do sali jadalnej, gdzie burmistrz właśnie wyprawiał przyjęcie.

Nie będę się rozwodziła nad wszystkimi jego poczynaniami. Dlaczego??? Dla tych co nie znają przygód małego chłopca pozostawię mały niedosyt - zachętę aby sięgnąć po tę pozycję.


Gdy Ignacy po raz pierwszy słuchał perypetii Emila śmiał się do łez. Zawsze z sentymentem sięgam po pozycje z Emilem w roli głównej i cieszę się, że mój synek również z zamiłowaniem słucha przygód niesfornego chłopca. Książeczkę polecamy nie tylko najmłodszym ale również rodzicom - tak na poprawę humoru!Tytuł - Ach, ten Emil!
Wydawnictwo - Zakamarki
Ilustracje - Bjorn Berg
Oprawa - twarda
Rok wydania - 2013
Liczba stron - 32

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)