Przejdź do głównej zawartości

Puzzle Game Od Firmy Goki

Małe pudełeczko a w nim cztery drewniane klocuszki (sześciany) oraz 26 małych drewnianych plakietek. Na każdym z boków klocki mają namalowane różne wzory. Natomiast plakietki przedstawiają wzory do odwzorowywania. 

"Puzzle Game" firmy Goki to przede wszystkim wspaniała zabawa podczas której dzieci ćwiczą:

- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- umiejętność odwzorowywania,
- koncentrację i cierpliwość.

Gra nie jest u nas nowością, od dawna Ignacy gra w nią i nadal bardzo lubi. Pomyślicie może, że           z czasem na pewno znudzi się ta zabawka każdemu dziecku - ile można układać jedne i te same wzory   w kółko. Ciężko znaleźć im inne zastosowanie. Nam się udało :-) Jesteście ciekawi jakie? Odpowiedź znajdziecie poniżej :-) 

Na koniec pragnę dodać, iż produkt odznacza się bardzo wysoką jakością wykonania, co gwarantuje długą żywotność a co za tym idzie wiele godzin spędzonych przy tej grze.

Gra przeznaczone jest dla jednego gracza od 3 roku życia.


A teraz odpowiedź jak nam udało się przywrócić "nowe życie" grze. Otóż zauważyłam, że kilka wzorów z kompletu jest  symetrycznych, i idealnie nadadzą się do układania przy lustrze (oczywiście w tym przypadku wykorzystujemy tylko dwa klocki (drugie dwa widzimy w odbiciu lustrzanym). Ignacemu bardzo spodobała się taka wersja gry (szkoda tylko, że symetrycznych wzorów jest tak mało. Ale chyba mam pomysł jak temu zaradzić :-)).


Lustro, które młody wykorzystuje :-)
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)