Przejdź do głównej zawartości

Proszę mnie przytulić - Wydawca Agencja Edytorska Ezop

Książka, która zdobyła Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w 2014 i została wpisana do Katalogu Białych Kruków 2014. "Proszę mnie przytulić" autorstwa Przemysława Wechterowicza to jedyna w swym rodzaju lekcja, lekcja jak sprawić aby dzień był udany. Pewnego dnia tą słodką tajemnicę zdradza swojemu małemu synkowi jego tata niedźwiedź. Cała filozofia to "mocno się do kogoś przytulić".I w taki oto sposób zaczyna się niezwykła przygoda ojca i syna. Przemierzają las i przytulają wszystkie napotkane po drodze zwierzęta. Sąsiada bobra, który uważał ich czyn za "nieco ekscentryczny ale sympatyczny". Łasica okazał się być bardzo wzruszona, a para królików "nie mogła uwierzyć w swe szczęście". Lis okazał się oszołomiony faktem, iż uścisk był tak miły. Łoś zaś przytulony został "dokładnie". Każdy z przytulonych bohaterów reaguje inaczej, ale wszystkie reakcje są pozytywne, każde zwierzę na swój sposób docenia fakt, iż zostało przytulone. Gdy nadszedł czas zakończyć niedźwiadków wyprawę synek zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy lasu zostali przez nich przytuleni. Tata niedźwiedź rachuje ale nie znajduje, kto został pominięty zapytuje. Na co mały synek odpowiada szczerze, my "siebie nawzajem" kochany tatusiu.I tak kończy się ta pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym jak jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Osobiście odebrałam książeczkę bardzo pozytywnie, lekka, przyjemna ze wspaniałym przesłaniem dla najmłodszych. Jedyne co mnie w niej zaskoczyło to użycie czcionki, która zmienia się wraz z kolejnymi stronami. Inny kolor lub wielkość druku osobiście mi nie przeszkadza, ale dla dzieci, które już czytają może okazać się zbyt rozpraszająca. 

Dopełnienie książki są przepiękne ilustracje w wykonaniu Emilii Dziubak, które swą prostotą i humorem stanowią idealne uzupełnienie treści książki.
Wydawca - Agencja Edytorska Ezop
Rok wydania - 2016
Liczba stron - 36

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie