Tyle razy nas odwiedziliście :-)

"Od A do Ź" Wiersze kształtujące poprawną wymowę - Wydawnictwo WiR

Które dziecko nie lubi słuchać zabawnych rymowanych wierszy? Znacie takie? Bo ja nie. W naszym domu wiersze były są i jestem pewna, że będą jedną z podstawowych form spędzania razem czasu na czytaniu.Ostatnio naszą ulubioną pozycją jest propozycja wydawnictwa WiR "Od A do Ż Wiersze kształtujące poprawna wymowę" autorstwa Grażyny Wasilewicz.   

"O d A do Ż" jest zbiorem zabawnych wierszy, których czytanie nie tylko dostarcza wiele radości i śmiechu, ale również jest doskonałym ćwiczeniem logopedycznym.
Autorka skomponowała utwory w taki sposób, by każdy z nich zawierał dużo wyrazów z daną głoską. Dzięki czemu można ćwiczyć wymowę każdej z nich od a do ż.

Całości dopełniają zabawne i kolorowe ilustracje autorstwa Agnieszki Gawor.

Wesołe rymowanki, których bohaterowie przezywają różne historie na pewno spodobają się dzieciom. U nas największą "sławę" zdobył wiersz pt. "Rak Ignacy". Myślę, że nie muszę tłumaczyć dlaczego? :-)Pozycję polecamy zarówno tym mniejszym smykom, (radość ze słuchania gwarantowana) jak i tym starszym, którzy już samodzielnie potrafią przebrnąć przez gąszcz liter, a czytanie nie tylko zagwarantuje im dobrą zabawę, ale również ćwiczenia poprawnej wymowy.
Wydawnictwo - WiR
Rok wydania - 2013
Liczba stron - 48

Komentarze

Popularne posty