Przejdź do głównej zawartości

Mental Blox od Learning Resources - Gra Logiczna - Projekt "grajmy"

Na rynku zabawek duży swój udział mają gry planszowe. Swój nieco mniejszy udział maja również gry logicznych typu łamigłówki, które przeznaczone są dla jednego gracza. 

Dzisiaj pokażemy wam jedną z pierwszych gier logicznych jaką Ignacy otrzymał. Zestaw 20 klocków oraz 20 kart czyli "Mental Blox" od Learning Resources, jest grą przeznaczoną dla dzieci od 5 roku życie. 
Zestaw klocków to 10 par różniących się od siebie kształtem, kolorem i wzorem.


20 dwustronnych kart, na których znajdują się wzory do odwzorowania oraz instrukcję co należy wykonać po ułożeniu wzoru. Polecenia mogą być różne od ułożenia symetrycznego drugiego rysunku, poprzez dodanie takiego kocka do konstrukcji aby w każdym pionie był taki sam kolor do bardziej skomplikowanych jak utworzenie odwróconej konstrukcji.


Celem gry jest odwzorowanie dokładnie takiego samego rysunek, jak na karcie, za pomocą figur (klocków). Wydawać by się mogło banalnie proste, ale dla trzy latka może okazać się nie lada wyzwaniem, ponieważ niektóre kształty mają namalowane wzory i należy bacznie zwracać uwagę w którą stronę kładzie się dany klocek. Dlaczego piszę o trzy latku? Ponieważ właśnie w tym wieku Ignacy otrzymał tą grę i to w tym wieku najwięcej spędzał przy niej czasu. Obecnie rzadko do niej sięgamy, ponieważ Ignacy już z niej "wyrósł". Ale jak widać po zdjęciach, nadal sprawia mu radość i satysfakcję.
Ponadto znacznie większym wyzwaniem mogą okazać się polecenia zawarte w formie pisemnej pod rysunkiem.

Same klocki sprawdzają się równie dobrze podczas kreatywnej zabawy. Często powstają bardzo fantazyjne budowle :-)

Podczas zabawy dzieci ćwiczą:

- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- inteligencję przestrzenną,
- motorykę małą,
- precyzję ruchów,
- koncentrację,
Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy

Komentarze

  1. trochę przypomina "Dzień i noc" Granny, ale podoba mi się jeszcze bardziej - bardzo ładnie wykonana

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzien i noc tez mamy. To byla jak dobrze pamietam druga zaraz po tej, gra logiczna jaką Ignacemu kupilismy.

      Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.