Przejdź do głównej zawartości

"Dziadek do Orzechów" Wydawnictwa Olesiejuk

"Dziadek do Orzechów" powstał na podstawie powieści E.T.A. Haffmana. W Berlinie 1816 roku wydana została pierwsza wersja tej powieści. Na język francuski książkę przetłumaczył Aleksander Dumas i to właśnie jego wersja stała się podstawą do skomponowania przez Piotra Czajkowskiego baletu pod tym samym tytułem. 

Książka "Dziadek do Orzechów" wydawnictwa Olesiejuk to klasyka w pięknym wydaniu. Książka została cudnie zilustrowana przez serbską artystkę. Ana Grigiriew dzięki swym ilustracją zabiera małego czytelnika w świat magii i czarów.

Cała powieść utrzymana jest w formie baśniowej a jej główną bohaterką jest mała Klara, która na gwiazdkę dostaje m.in. "błyszczącego małego człowieczka", którego nazywa "Dziadkiem do Orzechów".  W świecie Klary jej zabawki ożywiają a ona sama przenosi się do innego świata po to by na końcu odnaleźć swojego księcia, którym okazuje się być właśnie tytułowy bohater.

Wydanie posiada twardą oprawę wypełnioną gąbką, dzięki czemu dzieci mają dodatkowe doznania sensoryczne. Całość oprawiana i wykonana perfekcyjnie. Papier gruby matowy, a co za tym idzie wytrzymały.

Polecamy wszystkim miłośnikom pięknej dziecięcej baśniowej literatury
  

Tytuł: "Dziadek do Orzechów"
Autor: E.T.A. Haffmana
Wydawnictwo: Olesiejuk
Ilustracje: Ana Grigiriew
Oprawa: Twarda wypełniona gąbką,
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2015

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie