Przejdź do głównej zawartości

Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja - Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG ma w swojej ofercie serię "Kolorowa Klasyka" w skład której wchodzi kilka pozycji. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy w Wielkiej Brytanii, nasz dostęp do polskiej literatury dziecięcej jest bardzo ograniczony. Ale ostatnio udało nam się "zdobyć" jedną z pozycji wchodzących w skład serii, którą od jakiegoś czasu chciałam zakupić.  "Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja" to zbiór krótkich, wesołych wierszyków, które w bardzo zabawny sposób opowiadają o najbardziej znanych i ciekawych krajach. Pod lupę wzięto 20 krajów: Wielką Brytanię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Niemcy, Polskę, Rosję, Włochy, Chiny, Indie, Japonię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcję, Australię, Brazylię, Meksyk, Stany Zjednoczone Ameryki, Egipt, Kenię oraz Grenlandię. Poza ciekawostkami dotyczącymi najsłynniejszych budowli, tradycyjnych potraw, zwyczajów czy ludowych strojów, poświęcono również uwagę florze i faunie. Ponadto przedstawiono stolice poszczególnych państw ich flagi oraz herby. 

Każdy podjęty temat opisany jest w formie krótkiego wierszyka/rymowanki, dzięki czemu odbiór treści jest bardzo przyjemny i zabawny, ponadto książka posiada wiele  przepięknych ilustracji i rysunków, które z pewnością przypadną każdemu dziecku do gustu.

Książka udziela odpowiedzi na wiele pytań jakie nasze pociechy potrafią zadać w ciągu dnia. Odpowiedzi te są zabawne a jednocześnie bardzo wyczerpujące. 


Wydawnictwo GREG
Rok wydania 2015
Oprawa twarda

W skład serii wchodzą:
- Wiersze dla dzieci,
- Baśnie babuni,
- Bajki La Fontaine,
- Rymowanki polskie wlazł kotek na płotek,
- Przysłowia polskie,
- Legendy polskie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie