Przejdź do głównej zawartości

Zestaw do przesypywania od Isani Handmade

Kochani, dzisiaj chce Wam zaprezentować, bardzo ciekawy zestaw, którego używanie znacznie zwiększa sprawności manualne dziecka. Zestaw do przesypywania w którego skład wchodzi aż 25 elementów to świetna inwestycja na lata. Zabaw z wykorzystaniem elementów można tworzyć niezliczoną ilość. Korzyści jakie płyną z takich zabaw są także bardzo duże i wpływają na wszechstronny rozwój naszych pociech. Poza wspomnianą już szeroko pojętą motoryką małą, dzieci podczas zabawy ćwiczą także koordynacje ręka - oko, precyzje ruchów ręki, logiczne oraz przyczynowo - skutkowe myślenie, mogą także ćwiczyć liczenie czy mowę. Odpowiednio pokierowane będą także przekraczały środkową linię ciała i ćwiczyły percepcje wzrokowa. Zestaw dostępny jest na stronie Isani Handmade

 


Elementy zestawu zostały tak dobrane aby można było je wykorzystywać na różnych etapach rozwoju dziecka i ćwiczyć inne umiejętności. Maluszki mogą przesypywać z jednego do drugiego pojemniczka, przekładać rączką drewniane figurki, nieco starsze dzieci mogą wykorzystywać do transferu dołączone do zestawu przybory jak szczypce, łyżki, sitko czy łopatki. Wszystkie elementy zestawu zostały wykonane z najwyższą starannością i są drewniane.  

Zabawy z wykorzystaniem zestawu to jedne z ulubionych Nikosia. Bardzo często po niego sięga a zabawa zajmuje go na prawdę na długo. Jeżeli szukacie ciekawego rozwiązania które zajmie wasze pociechy podczas długich zimowych wieczorów, to koniecznie sprawcie im taki zestaw. 

Polecamy serdecznie!!!

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie