Przejdź do głównej zawartości

Xin chào! Wietnam dla dociekliwych - Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo Dwie Siostry od lat wydaje bardzo ciekawą serię książek dla nieco starszych dzieci pod hasłem "Świat dla dociekliwych". Do niedawna na rynku było pięć pozycji z serii, ostatnio do tego grona dołączył kolejny, szósty już tom, tym razem poświęcony Wietnamowi. Xin chào! Wietnam dla dociekliwych to fascynująca podróż do tego azjatyckiego kraju pełnego niesamowitych budowli i o bogatej historii. 

 


Bardzo lubimy poznawać nowe kultury i zwiedzać odległe państwa. I choć w Europie udało nam się kilka państw zwiedzić osobiście, to te dalsze podróże odbywamy z książką w ręku. Dzięki temu mogliśmy dotrzeć do najdalszych zakątków świata :-) Ostatnio udaliśmy się do Wietnamu, przez kila kolejnych wieczorów wspólnie odkrywaliśmy uroki tego państwa. Czy wiecie jak wygląda ruch uliczny w tym kraju? Jak pisze autor książki, to prawdziwy Sajgon, każdy jeździ jak chce i nie ma żadnych zasad, no poza jedna "kto pierwszy ten lepszy". Ale to tylko jedna z setek ciekawostek o których można przeczytać w książce. 

Obok treści, która jest tutaj bardzo ciekawa i wciągająca, czytelnik ma niezwykłą przyjemność podziwiać bardzo trafne ilustracje. To właśnie one pozwalają nam zwizualizować czytane treści, dzięki czemu wszystko świetnie ze sobą współgra i tworzy spójną całość 


Xin chào! Wietnam dla dociekliwych to jeden z naszych must have na jesienne i zimowe wieczory. Jeżeli tak jak my lubicie pozwać inne kultury i zgłębiać swoją wiedzę z tego zakresu, to koniecznie musicie poznać całą serię, zapewniam Was, że to będą świetnie spędzone godziny. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie