Przejdź do głównej zawartości

Staś Pętelka. Wielka wyprawa - Wydawnictwo Zielona Sowa

Kochani, dziś chcemy Was zachęcić do wspomnień minionego lata, a to za sprawa kolejnej bardzo ciekawej książki dla dzieci autorstwa Barbary Supeł. Staś Pętelka. Wielka wyprawa, to kolejna już pozycja z serii, która ukazuje się na rynku nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. Tym razem nasz bohater razem ze swoją młodszą siostrą Jadzią wyrusza na pierwsze w życiu wakacje bez rodziców...


Podczas ostatniego dnia w przedszkolu dużo się działo, dzieci opowiadały o swoich planach na wakacje, jedynie Staś był nieco smutny, nie tylko żałuje że nie będzie widział całe wakacje Pani Marzenki, ale także ma pewne obawy co do jego i Jadzi wyjazdu w góry z dziadkami. Chłopiec martwi się, że jego młodsza siostra może tęsknić za rodzicami. Cała wyprawa zapowiada się bardzo obiecująco. Dzieci jadą po raz pierwszy nocą pociągiem, co dla rodzeństwa było dużą frajdą. Jednak czy po przyjeździe na miejsce, będzie równie ciekawie? jakie przygody czekają na naszych bohaterów? Tego Wam już nie zdradzę, musicie przekonać się sami.  
Staś Pętelka. Wielka wyprawa to bardzo przyjemna lektura dla przedszkolaków. Mamy tu wielką wyprawę, ciekawe miejsca i wiele interesujących przygód. Mamy tu także ukazanych wiele postaw, które należy naśladować, wśród nich: jak należy zachowywać się w pociągu, górach czy lesie. Młody czytelnik będzie przezywać wraz z dziećmi wiele zabawnych przygód.

Polecamy serdecznie!!!


Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze

  1. Bardzo ładnie wydana książeczka z pięknymi ilustracjami. Z pewnością warta uwagi

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie