Przejdź do głównej zawartości

Julia

Wydawnictwo Wilga nie tak dawno wydało dwie bardzo ciekawe pozycje z nowej serii autorstwa duetu Eriksson Morani. Główną bohaterką oby pozycje jest mała, dość rezolutna dziewczynka o wdzięcznym imieniu Julia. Ta urocza rudowłosa potrafi przysporzyć swoim  opiekunom wielu trosk, mało tego wymaga ciągłej opieki i kontroli, gdyż może zrobić sobie (lub komuś innemu) krzywdę. Jednak są to tak na prawdę typowe zachowania dzieci w jej wieku, które pragną wszystkiego dotknąć i spróbować a dzień bez eksplorowania uważają za dzień stracony.Julia je wszystko to pozycja w której dziewczyna spędza czas ze swoja babcia. Starsza Pani ma przysłowiowe "pełne ręce roboty", gdyż Julia jest na etapie jedzenia wszystkiego i to dosłownie wszystkiego. Je w piaskownicy, na spacerze czy w domu. Babcia dokłada wszelkich starań aby wnuczka zjadła prawdziwy posiłek. Musze przyznać, że dla mnie to dość abstrakcyjny temat, ponieważ moi chłopcy nie brali niczego do buzi poza jedzeniem, wiec lektura tej książeczki mocno mnie zaskoczyła a momentami wręcz rozbawiła :-)Julia siada to druga pozycja z serii. Tym razem mała Julia spędza czas z tatą i postanawia nieco poeksperymentować z siadaniem i sprawdza w jakich miejscach siedzi się najwygodniej. Niestety miejsca, które wybiera nasza bohaterka nie są odpowiednia do siedzenia. Tak jest na przykład z jej pieskiem, malutkim krzesełkiem czy piłką. Gdy nasza dwójka wybiera się na spacer, eksplorowanie trwa nadal, jednak nieoczekiwanie Julia odkrywa świetną zabawę...jaka, przekonajcie się sami. Seria książeczek o Julii to zdecydowanie wartościowe pozycje a sama seria zapowiada się bardzo obiecująco. Osobiście mam nadzieje, że już niebawem poznamy kolejne przygody rezolutnej Julii.

Polecamy serdecznie!!!


Wydawnictwo Wilga

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie