Przejdź do głównej zawartości

Laurki dla mamy

Zbliża się Dzień Mamy a co za tym idzie u nas dzisiaj pierwszy pomysł na laurkę z maluchem. Do wykonania laurek potrzebujemy jedynie mazaków DO A DOT ART oraz białej kartki na której delikatnie przykleimy wyciętego kwiatuszka (także białego). U nas jest to tulipan, ale wiadomo mamy tu pełna dowolność.


Zadaniem dziecka jest wykropkować kartkę przy pomocy kolorowych mazaków. Nikosiek bardzo lubi ich używać i często po nie sięgamy :-)
Po 10 minutach kropkowania uzyskaliśmy efekt jak na zdjęciu poniżej.


Gdy kartka dokładnie wyschła, delikatnie odkleiłam kwiatka i jedna kartka była gotowa :-) Teraz pozostało jedynie przykleić kwiatka na drugą, białą kartkę i druga laurka była gotowa.

Mazaki DO A DOT ART znajdziecie TUTAJ

QElements

Komentarze

 1. Laurka to dla mnie wspomnienie dzieciństwa. Dziś większość idzie do sklepu po kartkę, a przecież taka laurka sprawia najwięcej radości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, własnoręcznie wykonana jest nie do podrobienia, unikalna i szczególna. :)

   Usuń
 2. Ale świetne te mazaki są! Chyba będę musiała zainwestować w nie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpiękniejsze co można dostać od dziecka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubiłam, jak dzieci przygotowywały mi laurki, każde we własnym stylu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne laurki. Wykorzystane ciekawe artykuły. Jest coś od serca

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne laurki. A te stempelki sobie gdzieś zachowam, będzie prezent dla siostrzeńca.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam komplet pięknych laurek od moich dzieci, każdą, którą dostałam, zostawiam, wracam do nich po latach. Nie ma lepszego prezentu niż ten przygotowany własnoręcznie przez dziecko. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie