Przejdź do głównej zawartości

Budowa kwiata - ukladanke edukacyjna od Świetliki For Kids

Dzisiaj przedstawiamy Wam wspaniałą układankę edukacyjną, która w sytuacji gdy nauka Ignacego kolejny miesiąc odbywa się w domu, jest wprost zbawienna. Jak już wspominałam przy okazji opisywania cyklów życia żaby i pszczoły, nasza edukacja domowa dzieli się na tą szkolną (odbywa się w języku angielskim) oraz naukę języka polskiego, przy których nieocenione okazują się układanki, które wychodzą spod skrzydeł ekipy Świetliki for kids. Najnowsza jaką posiadamy to budowa kwiatu
Układanka wykonana została z najwyższą starannością. Całość dzieli się na kilka części. Na samej górze mamy podpis, poniżej znajdują się aż trzy odrębne budowy. Pierwsza z nich jest budowa kwiatu. Poniżej po lewej stronie znajduje się budowa słupka, a po prawej stronie znajduje się budowa pręcika. 
      Cała układanka stworzona została na zasadzie puzzli. Oznacza to, że każdy element umieszczany jest w wycięciu, są także podpisy każdego z elementów, które bardzo ułatwiają naukę poszczególnych elementów budowy kwiatu. Całość jest bardzo estetyczna i czytelna, co jest niezwykle ważne przy pomocach edukacyjnych. U nas Ignacy bardzo chętnie korzysta z pomocy, które w jasny sposób pozwalają mu opanować dany materiał. 


Układanka budowa kwiatu, to bardzo wartościowa pomoc edukacyjna, która idealnie wpisuje się w twierdzenie, iż najskuteczniejsza nauką jest to poprzez zabawę. I tak właśnie jest w przypadku omawianych puzzli. Dzięki zabawie dzieci nabywają ogrom wiedzy, którą już niebawem będą mogli wykorzystać w szkole.

Polecamy serdecznie!!!     


Układankę znajdziecie TUTAJ

Obraz może zawierać: tekst „ŚWIETLIKI”

Komentarze

 1. Bardzo fajnie, że te elementy można wyjmować i wkładać z powrotem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka układanka na pewno pozwoli przyswoić niejednemu dziecku nowe informacje :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie się spisuje podczas zabawy, jak widzę.
  Ekstra

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest cudowne, edukacyjne i poznawcze. Świetna pomoc podczas nauki. Drewniane zabawki są najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna propozycja ciekawej pomocy edukacyjnej, zdobywania wiedzy poprzez zabawę, wiadomości z pewnością pozostaną w głowie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda pięknie i bardzo ciekawie. I dostarcza tyle wiedzy podanej w ciekawy sposób .

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie