Przejdź do głównej zawartości

RATUJMY ZWIERZĘTA W OCEANACH - zabawa z okazji Światowego Dnia Ziemi

Dziś mamy dla Was kolejną zabawę typowo pod kątem ekologii. Tym razem zadaniem Nikosia było oczyszczenie oceanów z plastikowych śmieci. 
Przygotowanie zabawy jest bardzo proste. Wystarczy do pojemnika wsypać różne plastikowe śmieci, u nas były to zakrętki, miarki, i woreczki. Do tego wkładamy morskie zwierzaki i zalewamy wszystko wodą. Ja dodatkowo przygotowałam kilka sprzętów jak łyżki, chochelki czy siteczko oraz pojemnik na śmieci. 

Komentarze

 1. Łał! Świetny pomysł, podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak oglądam te zdjęcia to myślę sobie jakie Ty musisz mieć grzeczne dziecko 😂

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały i kreatywny pomysł na zabawę, która ma przy okazji tak wartościowe przesłanie i uczy dobrych wzorców! I jaka prosta do zaaranżowania! Sama nie mam jeszcze dzieci, ale chciałabym zapamiętać ją na przyszłość! :)
  Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały i bardzo edukacyjny pomysł na zabawę. Z moimi chłopcami również łowiliśmy nakrętki z wody szczypcami i łyżką cedzakową. 😊👍

  OdpowiedzUsuń
 5. Poprzez takie zabawy wartościowe przesłania same wpadają do głowy, dziecko długo je później zapamiętuje, a to świetny wstęp do rozwijania świadomości ekologicznej wraz z wiekiem dziecka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie