Przejdź do głównej zawartości

Ratujmy oceany!!! - zabawa sensoryczno - motoryczna

 Kochani, dzisiaj mamy dla Was propozycję zabawy połączoną z lekcja ekologii. 


Przygotowałam dla Nikosia w misce ocean. Dni miski wyłożyłam niebieską plasteliną, kamykami i roślinkami. Dodatkowo wrzuciłam kilka pomponów, gumeczek oraz kilka kulek zgiętej folii aluminiowej. Do siateczki po czosnku włożyłam kilka zwierzątek i zawiązałam je gumką. Na koniec wlałam do liski wodę i włożyłam nasze uwięzione zwierzaki. Dodatkowo przygotowałam siteczko oraz drugie naczynie.

Zabawa polegała na wyłowieniu śmieci z dna oceany czyli pomponów, gumek i folii aluminiowej. Następnie Nikoś ratował uwięzione zwierzęta, wyciągał je z siatki i wrzucał wolne do wody. Świetna zabawa dla maluchów i przedszkolaków oraz idealna okazja do rozmów o ekologii, zanieczyszczaniu oceanów.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!Komentarze

  1. ale super zabawa, moje dzieciaki będą zachwycone, woda to zawsze dobra alternatywa ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kilka ważnych aspektów można poruszyć w trakcie tej zabawy, nie tylko z punktu widzenia ekologii.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nauka przez zabawę zawsze się sprawdza. Widać, ze dla dziecka jest to frajada

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie