Przejdź do głównej zawartości

PLANETA ZIEMIA - praca plastyczna z okazji Światowego Dnia Ziemi

Kochani, z racji, iż za dwa dni obchodzić będziemy po raz kolejny Światowy Dzień Ziemi, przygotowałam Nikosiowi pracę plastyczną w tym temacie. 
Do przygotowania potrzebujemy jedynie koła wyciętego z białego papieru, farb plakatowych w kolorze niebieskim i zielonym, woreczka strunowego, taśmy klejącej i u  nas dodatkowo deski do krojenie (opcjonalnie). My wybraliśmy farby plakatowe Bambino z drobinkami brokatu, dla ciekawszego efektu końcowego :-)


Wystarczy nałożyć na koło punktowo farbki, mniej więcej tak jak rozkładają się morza i kontynenty (u nas powstały Ameryki). Następnie umieszczamy koło w woreczku strunowym i dokładnie sklejamy. Ja dodatkowo przyklejam woreczek do deski do krojenia z każdej z 4 stron, ale można przykleić do stołu. Teraz już wkracza do akcji dziecko :-)
U nas była technika mieszana, rozcieranie paluszkami, kamykiem oraz szczypcami :-)


Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

 1. Bardzo sympatyczny pomysł na zabawę i naukę, uwzględnia wiele elementów kształtowania umiejętności. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie Wam ta praca plastyczna wyszła, bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł. Zapomniałam o tym święcie, chociaż w zasadzie, to dzisiaj sialiśmy kwiaty i zawieszaliśmy domek dla owadów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł, chyba miał dużo frajdy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wczoraj podsuwałam koleżance pomysły na zabawę z dziećmi, siedzi zamknięta z czwórką pociech i wydawało się jej, że już wszystkie scenariusze zabaw przerobili. Ale wciąż napotykam kreatywne pomysły, tak jak właśnie tu opisywany. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na udana zabawę. I te farbki jakie fajne brokatowe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nieustannie mnie zaskakujesz muszę podrzucić link do Twojego bloga znajomym nauczycielkom, które prowadzą zajęcia w świetlicy szkolnej. ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.