Przejdź do głównej zawartości

Jak być EKO czyli wiersze o ekologii - Wydawnictwo GREG

22 kwietnia obchodzić będziemy kolejny Światowy Dzień Ziemi. Przy tej okazji warto, głębiej niż na co dzień, zastanowić się na przyszłością naszej planety. Temat ekologii i konieczności dbania o naszą planetę jest w naszym domu obecny codziennie. Staramy się naszym postępowaniem dołożyć choćby najmniejszą cegiełkę w procesie odbudowy naszego środowiska naturalnego. Taki też przykład staramy się dawać naszym synom i od najmłodszych lat edukować w tym temacie. Bardzo pomocne okazują się książki, którym na rynku ukazuje się coraz więcej. Nas zachwyciło dzieło Urszuli Kamińskiej pod tytułem Jak być EKO czyli wiersze o ekologii. Publikacja ukazał się na rynku nakładem Wydawnictwa GREG.

Na blisko 100 stronach znalazły się wierszyki i krótkie rymowanki dotyczące szeroko pojętej ekologii. Autorka pokusiła się poruszyć wiele aspektów zarówno tych pozytywnych jak równowaga w przyrodzie, odnawialne źródła energii, szeroko pojęta ochrona flory i fauny czy choćby o tym jakie znaczenie dla człowieka mają drzewa, jak i negatywnych. Z tych mniej pożądanych zjawisk w książce znalazły się wierszyki o między innymi o efekcie cieplarnianym, nadmiernej ilości śmieci jakie produkujemy, marnowaniu jedzenia, emisji spalin, bezpodstawnej wycince lasów czy choćby kłusownictwu. Wszystkie te działania pozostawiają ogromne piętno na naszej planecie, a dzięki tym wierszykom pojawia się pretekst to rozmów z dziećmi i uświadamianie ich jak wielkie znaczenie ma nasz styl życia i nasze, często bardzo źle wpływające na środowisko przyzwyczajenia.    W publikacji znalazły się też porady jak odpowiedni segregować śmieci, jak oszczędzać wodę, czy co robić aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych. Okazuje się, że nie jest to takie trudne, a niewielki wysiłek z naszej strony, na prawdę może mieć ogromny wpływ na nasze środowisko naturalne. Jak być EKO czyli wiersze o ekologii to niezwykle wartościowa pozycja, która tematyką pasuje do każdej pry roku i okazji, ponieważ o naszą planetę musimy dbać codziennie. Ponadto wesołym wierszykom towarzyszą przeurocze ilustracje, które dodatkowo uruchamiają wyobraźnię czytelnika. U nas książka okazała się prawdziwym hitem, chłopcy bardzo często po nią sięgają.

Polecamy serdecznie!!!   


Książkę znajdziecie TUTAJ

 Wydawnictwo GREG

Komentarze

 1. Całkiem ciekawa pozycja. Taka lekka forma by zapoznać dziecko z podstawowymi zasadami eko.

  OdpowiedzUsuń
 2. O eko wierszykach jeszcze nie słyszałam, a to naprawdę dobra sprawa. Dzieciaki łatwo zapamiętują dzięki takiej formie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że na rynku pojawiają się tak fantastyczne pozycje! Wędrówki po kuchni

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna publikacja - mało teraz takich pożytecznych książeczek

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat ekologi jest niezwykle ważny, jeśli młode pokolenia nie zadbają o Ziemię, to może się to dla wszystkich skończy tragicznie, więc takie publikacje powinny się często pojawiać już dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja. Jestem ciekawa czy przypadłaby do gustu moim córkom.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka dla dzieci. Już kupiłam dla swojej córki i będe starałą się ją uświadamiać że ekologia jest bardzo ważna :)
  https://niupak.eu/kategoria-produktu/eko-bio/

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne obrazki są w tej książce! Osobiście dodałbym coś o panlach słonecznych

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie