Przejdź do głównej zawartości

Punto gra kafelkowa od REBEL

Punto to kolejna gra kafelkowa, którą chcemy wam bardzo serdecznie polecić. W malutkiej metalowej puszce znajdziemy 72 karty po 18 sztuk w danym kolorze ( po dwie karty o wartościach od 1 do 9). Ponadto w puszcze znajdziemy także instrukcję, która w bardzo jasny sposób objaśnia zasady gry. Gra ukazała się na naszym rynka nakładem Wydawnictwa REBEL.Przed rozpoczęciem rozgrywki, należy rozdzielić karty wśród zawodników. I tu robimy to w zależności od ilości graczy. Przy 2 graczach, każdy z nich otrzymuje po dwa komplety kart, w dwóch różnych kolorach. Przy trzech graczach, rozdajemy każdemu po jednym zestawie kart oraz po 6 kart z czwartej (neutralnej) talii. Należy jednak pamiętać że karty neutralne nie liczą się do zwycięstwa, a jedynie mogą zablokować innego gracza. Przy czterech zawodnikach, każdy otrzymuje po jednym zestawie kart. Teraz każdy z graczy tworzy przez sobą stos kart zakrytych. Celem gry jest ułożenie w linii poziomej, pionowej lub ukośnej 5 kart tego samego koloru. Oczywiście ten z graczy, któremu ta sztuka uda się jako pierwszemu, zostaje zwycięzcą. Można też określić ilość rund, i po ich zakończeniu wyłonić zwycięzcę. 


Mechanika gry jest niezwykle prosta. Każdy gracz w swojej turze dokłada jeden kafelek w taki sposób aby płytka dokładana stykała się z co najmniej jednym bokiem lub rogiem plakietek już wyłożonych. Należy przy tym pamiętać, iż pole gry nie może przekraczać rozmiarów 6x6. Gracze mogą także przykryć położoną już kartę, jednak nasza karta musi mieć większą ilość kropek od tej zasłanianej. Punto to bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu w gronie najbliższych. U nas gra bardzo się nam spodobała, jest dynamiczna co nam bardzo odpowiada. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.wydawnictworebel.pl/

Komentarze

 1. Bardzo ciekawa odmiana dla gry Domino. Lubię wszelkie gry planszowe, ale i karciane. W tym okresie sięgamy po nie kilka razy dziennie. 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Planszówki zwłaszcza teraz kiedy siedzimy w domu są wskazane. Tej nie znamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tą grę widzę pierwszy raz, ale teraz kiedy jesteśmy uwaleni w domach to każda gra jest na wagę złota :)

  OdpowiedzUsuń
 4. gdzieś mi ta gra mignęła. jest trochę za trudna dla moich dzieci, ale ja chętnie bym w nią zagrała :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe rozszerzenie domina, wariant, który skusi także większe dzieci, a i dorośli chętnie się w nim sprawdzą. Chętnie sama podejmę wyzwanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie