Przejdź do głównej zawartości

Mądre i inspirujące bajki - Wydawnictwo GREG

Książki w naszej rodzinie są bardzo ważne. Nasze dzieci otoczone są nimi od pierwszych dni ich życia. Czytamy codziennie, uwielbiamy ten czas. Nasza domowa biblioteczka liczy blisko tysiąc woluminów. Każda książka jest dla nas ważna, jednak mamy w posiadaniu kilkanaście tytułów, które w sposób szczególny skradły nasze serca. Do tego grona niedawno dołączyły dwa tytuły. Inspirujące bajki oraz Mądre bajki. Pozytywne myślenie, to niezwykle wartościowe pozycje, które powinni poznać wszyscy bez względu na wiek. Obie publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa GREG.

Inspirujące bajki autorstwa Agnieszki Antosiewicz to zbiór dwudziestu opowiastek, które w bardzo prosty i jasny sposób przedstawiają czytelnikowi wiele ważnych w życiu każdego człowieka wartości. Znajdziemy tu między innymi bajki traktujące o akceptacji i zrozumieniu, uczciwości, odwadze, odpowiedzialności czy promujące samodzielność. Autorka poświęciła także sporo miejsca zagadnieniu związanym z gniewem oraz objasnia jak sobie z nim radzić. Książka zachęca do rozmów, wręcz je prowokuje, zachęcając do dyskusji na takie tematy jak jak dążyć do celu, co zrobić aby w siebie uwierzyć a także jak pokonywać przeciwieństwa losu.  

Mądre bajki. Pozytywne myślenie to również dzieło Agnieszki Antosiewicz. Tym razem znajdziemy tu dwadzieścia jeden historyjek, a każda z nich jest niezwykle wartościowa, pouczająca i piękna. Tym razem wśród bohaterów obok ludzi znaleźli się także i zwierzęta. Opowiastki ukazują zmagania postaci z różnymi przeciwnościami losu, które przysparzają im zmartwień, ale z którymi muszą sobie poradzić. Autorka w bardzo jasny sposób ukazuje, iż zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji i należy dążyć do rozwiązania problemu zamiast się nim zamartwiać.  

Obie pozycje są niezwykle wartościowymi i pięknie wydanymi pozycjami. Opowiastki są krótkie i napisane jasnym językiem, a morały jakie z nich płyną są bezcenne. Obie pozycje bardzo nam się spodobały, dostarczając jednocześnie wielu pretekstów do rozmów.

Polecamy serdecznie!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo GREG

Komentarze

  1. Grafika mi sie podoba, historie pewnie tez beda ciekawe :) warto sprawdzic <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Oooo widzę coś, co mogę sprezentować maluchom moich znajomych ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie