Przejdź do głównej zawartości

Mądre i inspirujące bajki - Wydawnictwo GREG

Książki w naszej rodzinie są bardzo ważne. Nasze dzieci otoczone są nimi od pierwszych dni ich życia. Czytamy codziennie, uwielbiamy ten czas. Nasza domowa biblioteczka liczy blisko tysiąc woluminów. Każda książka jest dla nas ważna, jednak mamy w posiadaniu kilkanaście tytułów, które w sposób szczególny skradły nasze serca. Do tego grona niedawno dołączyły dwa tytuły. Inspirujące bajki oraz Mądre bajki. Pozytywne myślenie, to niezwykle wartościowe pozycje, które powinni poznać wszyscy bez względu na wiek. Obie publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa GREG.

Inspirujące bajki autorstwa Agnieszki Antosiewicz to zbiór dwudziestu opowiastek, które w bardzo prosty i jasny sposób przedstawiają czytelnikowi wiele ważnych w życiu każdego człowieka wartości. Znajdziemy tu między innymi bajki traktujące o akceptacji i zrozumieniu, uczciwości, odwadze, odpowiedzialności czy promujące samodzielność. Autorka poświęciła także sporo miejsca zagadnieniu związanym z gniewem oraz objasnia jak sobie z nim radzić. Książka zachęca do rozmów, wręcz je prowokuje, zachęcając do dyskusji na takie tematy jak jak dążyć do celu, co zrobić aby w siebie uwierzyć a także jak pokonywać przeciwieństwa losu.  

Mądre bajki. Pozytywne myślenie to również dzieło Agnieszki Antosiewicz. Tym razem znajdziemy tu dwadzieścia jeden historyjek, a każda z nich jest niezwykle wartościowa, pouczająca i piękna. Tym razem wśród bohaterów obok ludzi znaleźli się także i zwierzęta. Opowiastki ukazują zmagania postaci z różnymi przeciwnościami losu, które przysparzają im zmartwień, ale z którymi muszą sobie poradzić. Autorka w bardzo jasny sposób ukazuje, iż zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji i należy dążyć do rozwiązania problemu zamiast się nim zamartwiać.  

Obie pozycje są niezwykle wartościowymi i pięknie wydanymi pozycjami. Opowiastki są krótkie i napisane jasnym językiem, a morały jakie z nich płyną są bezcenne. Obie pozycje bardzo nam się spodobały, dostarczając jednocześnie wielu pretekstów do rozmów.

Polecamy serdecznie!!! 


Książki znajdziecie TUTAJ i TUTAJ

Wydawnictwo GREG

Komentarze

  1. Grafika mi sie podoba, historie pewnie tez beda ciekawe :) warto sprawdzic <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Oooo widzę coś, co mogę sprezentować maluchom moich znajomych ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.